Роботодавці мають право забороняти носити хіджаб на роботі — генпрокурор суду ЄС

Роботодавці мають право забороняти носити хіджаб на роботі — генпрокурор суду ЄС

Роботодавці мають право забороняти носити хіджаб на роботі — генпрокурор суду ЄС
Ілюстративне фото: pixabay

Генеральний прокурор суду Європейського Союзу заявив, що роботодавець має право забороняти носіння хіджабу на роботі у рамках політики релігійного нейтралітету.

Як пише французька газета Le Figaro, про це генеральний прокурор сказав під час відповідей на запитання німецького правосуддя.

Так, німецькі роботодавці вимагали, аби їх працівниці-мусульманки знімали хіджаб на робочому місці. Федеральний суд з трудових спорів та суд з трудових спорів Гамбурга поцікавилися у суду ЄС, чи мають вони на це право згідно з директивою про рівність у сфері праці.

Генеральний прокурор у своїх висновках нагадав, що директива вимагала відсутності будь-якої прямої або непрямої дискримінації, зокрема, на основі релігії. Він вважає, що "заборона на носіння будь-яких видимих ​​ознак політичних, філософських або релігійних переконань на робочому місці, який є результатом внутрішнього правила приватної компанії, не являє собою пряму дискримінацію на основі релігії або переконань щодо працівників, які дотримуються певних правил одягу, відповідно до релігійних приписів".

Генеральний прокурор також вважає, що "якщо заборона на носіння на робочому місці будь-яких видимих ​​ознак політичних, філософських або релігійних переконань допустима, роботодавець також має право в межах своєї свободи ведення бізнесу забороняти лише носіння показних знаків великих розмірів".

У зв'язку з цим він вважає, що політика нейтралітету компанії "сумісна з носінням її співробітниками видимих ​​або невидимих ​​релігійних символів, але невеликого розміру, яку не видно відразу". Водночас генпрокурор вирішив, що хіджаб — не є маленьким релігійним знаком.

Що відомо

  • Військові Південно-Африканської республіки дозволили мусульманським жінкам-військовим носити хіджаб разом з уніформою.
  • Поліція Нової Зеландії представила варіант жіночої уніформи з хіджабом, щоб заохотити жінок-мусульманок вступати до її лав.
  • 32-річна іранка Шохре Байат, яка є міжнародною арбітринею і судила чемпіонат світу з шахів серед жінок у Шанхаї, не може повернутися додому через те, що з'явилася на чемпіонаті без хіджабу.
  • Мусульманка з американського штату Міннесота поскаржилася на дискримінацію після того, як бариста написала на стакані з кавою замість її імені назву терористичної організації ІДІЛ.

Читайте також

Уряд Франції на пів року закрив мечеть, яка закликала "розібратися" із вбитим учителем

На початок