Сумнівалась, але передумала: історія першої вакцинованої від COVID на Рівненщині

Сумнівалась, але передумала: історія першої вакцинованої від COVID на Рівненщині

Сумнівалась, але передумала: історія першої вакцинованої від COVID на Рівненщині
Фото: Рівненська ОДА

Першою вакцинованою на Рівненщині стала медсестра кардіологічного відділення центральної міської лікарні Рівного Тетяна Васечко. Жінці ввели індійську вакцину проти COVID CoviShield, яку в область привезли вночі. Після щеплення медсестра поспілкувалась з журналістами та розповіла, чому погодилась на цей крок та як переборола внутрішній сумнів.

О пів на одинадцяту ранку перше щеплення проти COVID вакциною CoviShield отримала медсестра Рівненської центральної міської лікарні Тетяна Васечко. Журналістам Суспільного жінка розповіла, що раніше ще вагалась щодо цього кроку.

Першою у Рівному провакцинувалася проти COVID медсестра з кардіології
Рівненська ОДА

"Сумнівалася трохи, але потім подумала, що я – медик, який працює в опорній лікарні. Ми як ніхто бачимо, до чого призводить захворювання коронавірусної інфекції. Ми все ж таки Європейська країна і маємо це все свідомо розуміти. І наслідки й саме захворювання є важкими, тому я погодилася на вакцинацію", – розповідає перша провакцинована в області Тетяна Васечко і додає, що після введення вакцини почувається добре.

Першою у Рівному провакцинувалася проти COVID медсестра з кардіології
Рівненська ОДА

Але не всі виявляють бажання щеплюватись, каже медсестра. Є й ті, котрі поки проти вакцинування.

"Бояться ускладнень навіть ті, що перехворіли. Насамперед у них страх перед вакцинацією. Я на даному етапі переконую колег, щоб вони провакцинувались. Сподіваюся, що буде результат", – розповідає медсестра.

Жінка додає, що перед вакцинуванням підписувала інформовану згоду про наслідки та побічні ефекти які можуть з'явитись. Якщо це трапиться, то в такому разі потрібно буде звернутись до свого сімейного лікаря.

Вакцина може викликати побічні реакції. Після проведення щеплення може піднятись температура тіла та почервоніти місце ін'єкції, – додала Тетяна. Усе залежить від алергічного статусу людини і це стосується будь-яких ін'єкцій.

"Відносьтесь відповідально до свого здоров'я. Недарма нас із самого дитинства вакцинують від дифтерії, правця. Так само грип. Тому це має бути як молитва: якщо потрібно вакцинуватись - то потрібно", - звернулась перша вакцинована до тих, хто категорично виступає проти щеплень.

Що відомо

  • В ніч проти 25-го лютого на Рівненщину надійшло 17 100 доз вакцини проти COVID виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield). Її закупили за державний кошт. Вона передбачає введення два рази з певним проміжком часу.
  • Першими вакцинують медиків, які працюють із ковідними хворими та медиків мобільних бригад. Далі щеплення отримають працівники лабораторій, які діагностують COVID, а також екстреної медичної допомоги.
  • В перший етап імунізації також підпадають працівники та підопічні соціальних закладів для людей похилого віку
На початок