Маловідомі факти з життя Лесі Українки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Маловідомі факти з життя Лесі Українки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Маловідомі факти з життя Лесі Українки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Суспільне

25 лютого в Україні відзначають 150 років від дня народження легендарної поетеси та письменниці Лесі Українки. Суспільне підготувало для вас кілька маловідомих фактів про поетесу.

Родичів Лариси Петрівни Косач на Волині та в Україні немає. Усі вони живуть за кордоном.

Перші пів року життя за Лесею доглядав її батько, а мати - Олена Пчілка, поїхала на лікування до Європи.

Дівчинка навчалася вдома з приватним педагогом і навчилася читати у 4 роки. У 19-річному віці написала підручник. Леся знала 9 мов.

У 10-річному віці після операції з видалення вражених хворобою кісток, її обидві руки та одну ногу зафіксували у гіпс. Вільною залишалася лише одна нога, пальцями ступні якої вона навчилася грати на фортепіано.

Читайте також: "Малоросійство – не політика, а капітуляція". Інтерв'ю з Лесею Українкою, якби вона жила у наш час

Леся Українка ввела в українську мову такі слова, як "напровесні" та "промінь". А Олена Пчілка дала життя слову "мистецтво".

Офіційний чоловік Лесі Климент Квітка був молодшим від неї на 9 років, хворів на туберкульоз та зовсім не мав статків. Лесині батьки були проти такого союзу, утім дівчина зреклася їхньої фінансової допомоги і вийшла заміж за Климента. До речі, віе зберіг записи, на яких можна почути голос поетеси. Вони дійшли до наших днів.

Після смерті поетеси, її труну на Байкове кладовище у Львові несли шестеро жінок. Ними були подруги Лесі та відомі громадські діячки.

На початок