Через борги Нафтогаз може перекрити газ для комунального підприємства Славути

Через борги Нафтогаз може перекрити газ для комунального підприємства Славути

Через борги Нафтогаз може перекрити газ для комунального підприємства Славути
УНІАН

Нафтогаз через борги, з березня, може призупинити постачання природного газу комунальному підприємству "Славутське ЖКО", яке обслуговує 14 котелень міста. Про це Суспільному повідомив Славутський міський голова Василь Сидор.

За його словами, грошей, які надходять до підприємства, щоб погасити борг перед "Нафтогазом", недостатньо. Додає, міська влада буде звертатися до президента України, щоб врегулювати цю ситуацію.

"З 1 січня вартість закупівлі природного газу із послугами з транспортування та розподілу збільшилася на більш ніж 15 відсотків (з 9464,71 до 10938,73 гривні за 1000 кубометрів з ПДВ). "Нафтогаз" повідомляє про те, що в березні не дадуть газу, якщо комунальне підприємство не погасить борг. Це явне банкрутство для комунального підприємства. Для того, щоб врегулювати цю ситуацію, її потрібно розглядати на законодавчому рівні", - каже Василь Сидор.

Додає, борг міста становить понад 24 мільйони гривень.

Як повідомляє начальник КП "Славутське ЖКО" Василь Яцюк, підвищення тарифу потягнуло за собою додаткове фінансове навантаження.

"Для підприємства це - 1,5 мільйона гривень на місяць, починаючи з початку року. А до кінця опалювального сезону ця сума перевищить 5 мільйонів гривень. Хто і яким чином буде компенсувати ці втрати? Коштів недостатньо для виплати заробітної плати працівникам, оплати податків, в тому числі для погашення заборгованості за спожитий природний газ. Окрім того, "Нафтогаз України" подає судові позови, нам безпідставно нараховують штрафні санкції і пеню за несвоєчасні платежі. Відповідно до Меморандуму ми тарифи не переглядали, а сьогодні НАК "Нафтогаз" вимагає повної оплати, шантажуючи підприємство", - говорить Василь Яцюк.

Фото: Пресслужба Славутського МВК
Фото: Пресслужба Славутського МВК. Фото: Пресслужба Славутського МВК

Що відомо

  • 9 лютого між Кабінетом Міністрів України Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК "Нафтогаз України" і мерами українських міст було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії. Документ мав би забезпечити стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного. Меморандум також передбачає, що теплопостачальні підприємства гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла та постачання його у домівки громадян упродовж усього опалювального періоду 2020-2021 років.
На початок