Російських легкоатлетів не допустили на чемпіонат Європи-2021 у Торуні

Російських легкоатлетів не допустили на чемпіонат Європи-2021 у Торуні

Російських легкоатлетів не допустили на чемпіонат Європи-2021 у Торуні AP

Росіяни не отримали від Міжнародної федерації легкої атлетики права на участь у нейтральному статусі.

Збірна Росії з легкої атлетики не виступлять на чемпіонаті Європи-2021, що буде проходити у польському Торуні. Про це повідомляє Всеросійська федерація легкої атлетики.

У лютому ВФЛА звернулася до Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (World Athletics). Росіяни підготували стратегічний план відновлення у міжнародних правах, що було однією із умов отримання нейтрального статусу для участі у турнірі.

Оголосити рішення World Athletics мали до 22 лютого. У разі схвального рішення росіяни могли розраховувати на участь спортсменів на чемпіонаті Європи, який відбудеться на початку березня у Торуні.

У World Athletics повідомили Всеросійську федерацію легкої атлетики, що питання можливого повернення нейтрального статусу розглянуть лише 17-18 березня. Однак оскільки чемпіонат Європи відбудеться раніше, російські спортсмени не зможуть взяти у ньому участь.

Представники ВФЛА повідомили, що попри рішення Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, продовжуватимуть боротися за отримання можливості для виступів на міжнародних змаганнях.

Що відомо

  • Членство ВФЛА у World Athletics було призупинено у листопаді 2015-го через розслідування WADA. Термін відсторонення продовжували через скандал, у якому колишній очільник федерації Дмітрій Шляхтін намагався сфабрикувати документ;
  • У серпні 2020-го ВФЛА виплатила Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій у розмірі $5 млн.
  • Для участі в Олімпійських Іграх у Токіо російським легкоатлетам необхідно виконати олімпійський норматив. Його виконали 20 спортсменів, проте World Athletics у березні 2020-го прийняв рішення, що на міжнародних турнірах, у тому числі і на Олімпіаді, зможуть виступити не більше 10 росіян, які мають нейтральний статус.

Що далі

  • Чемпіонат Європи у приміщенні відбудеться у польському Торуні з 4 по 7 березня.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт