Київська міська рада обіцяє відновити будівлю 110-річного кінотеатру "Екран"

Київська міська рада обіцяє відновити будівлю 110-річного кінотеатру "Екран"

Київська міська рада обіцяє відновити будівлю 110-річного кінотеатру "Екран"

Нещодавно в ЗМІ з'явилась інформація, що найстаріший київський кінотеатр "Екран" можуть знести, а на його місці побудувати житловий комплекс. Натомість в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський в ефірі телеканалу "Київ" пообіцяв, що міська влада зробить усе можливе, щоб відновити будівлю 110-річного кінотеатру.

18 лютого Департамент культури КМДА на запит сайту 44.ua відповів, що наразі реконструкція кінотеатру неможлива, а остаточне рішення буде прийматися після вирішення питання продовження чи припинення договору оренди. У Департаменті заявили, що "будівля не має архітектурної цінності, тому її можна видозмінити під потреби містян".

Київська міська рада обіцяє відновити будівлю найстарішого кінотеатру в місті

Але, за словами Мондриївського, чутки про знесення кінотеатру під забудову висотних будівель чи торговельних центрів – це "чергова спроба маніпуляторів чи фахівців", а у міста таких намірів немає.

Сьогодні частину землі, на якій знаходиться кінотеатр, "передали в оренду Державному підприємству “Житлобуд” для будівництва житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями", про це пише Хмарочос.

Згідно з умовами, знесення будівлі кінотеатру передбачали лише у разі передачі нового приміщення розміром не менше 583 квадратних метрів в складі комплексу житлових будинків.

Що відомо

  • Кінотеатр "Екран" відкрили на теперішньому проспекті Перемоги й нині це найстаріший кінотеатр Києва. Його відкрив у 1911 році підприємець німецького походження Ілля Штейн у тоді ще дачному селищі Святошин (яке пізніше ввійшло до складу Києва).
  • Спочатку він називався "Гном", потім – "Міраж", за часів німецької окупації – "Експрес", а після Другої світової війни – "1 травня". З 1978 року відремонтований кінотеатр називається "Екран".
  • Ще на початку 2000-х його хотіли знести та побудувати новий, а у 2018 тут сталася пожежа. Однією з версій виникнення пожежі був підпал – деякі стверджували, що будівлю намагалися знищити, щоб завершити будівництво по сусідству.
  • До цього, у 2017 році, кінотеатр передали на баланс КП "Київкінофільм", яке мало розпочати процес відновлення.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше