На Полтавщині одна з громад може стати більшою

На Полтавщині одна з громад може стати більшою

На Полтавщині одна з громад може стати більшою

До Коломацької ОТГ хочуть приєднатися Старицьківська та Степненська сільради. Для цього 23 січня організували збори, на яких і вирішили об'єднатися, а центом обрали Коломацьке. Раніше обласна адміністрація хотіла приєднати Коломацьку ОТГ до Новоселівської. Люди були проти цього – перекривали дорогу та пікетували.

Коломацька ОТГ: це 2 сільради та 2 тисячі людей. Громаду утворили майже 2 роки тому. Нині обласна адміністрація визнала її "неспроможною" і хоче приєднати цю громаду до Новоселівської ОТГ. Зміни внесли до перспективного плану формування громад й подали до Мінрегіону. А люди проти. Хочуть об’єднатися ще з двома сільрадами: Старицьківською та Степненською. Таким чином розширити територію громади та "підтягнути" показники спроможності. Голова Коломацької ОТГ Євген Почечун говорить:

"Учора, 23 січня, відбулося зібрання, де були представники Старицьківської, Василівської, Коломацької та більше 300 жителів Степненської сільської ради. Поставили на порядок денний розгляд питання щодо приєднання до Коломацької ОТГ з центром у селі Коломацьке. Люди після короткого обговорення одноголосно підтримали цей формат".

Зібратися та визначити центр громади, у складі якої 4 сільради, вимагав Олег Синєгубов у середу. Дав термін: 2 дні, тобто до 24 січня. Якщо цього не зроблять – приєднуватимуть Коломацьку ОТГ до Новоселівської. Голова Полтавської обласної адміністрації Олег Синєгубов каже:

"Далі можливо будуть внесені нами зміни до перспективного плану і направлені до Києва".

Вибори в Степному, щодо приєднання до Коломацької ОТГ (23.01.2020 р.)UA Полтава

Вибори в Степному, щодо приєднання до Коломацької ОТГ (23.01.2020 р.)

Зробити це сільради встигли й принесли до адміністрації відповідні документи.

Голова Коломацької ОТГ Євген Почечун додає:

"Чекаємо на дії обласної адміністрації щодо подачі нас у форматі чотирьох громад на розгляд комісії при Міністерстві регіонального розвитку".

Керівниця Департаменту економічного розвитку Олена Онупко додає:

"Як і пообіцяв Олег Васильович, ці документи, при розгляді, нададуть і до Мінрегіону. Відповідно, чекатимемо їхнього остаточного рішення. Усе, що стосується затвердження перспективних планів це компетенція Кабінету міністрів. Але попередньо рекомендації дає Міністерство розвитку громад та територій".

Пікет громади та жителів сіл біля обласної адміністрації (21.01.2020р.)UA Полтава

Пікет громади та жителів сіл біля обласної адміністрації (21.01.2020р.)

Нагадаємо, селяни почали протестувати проти оновленого плану громад. Перекривали дорогу, пікетували під обласною адміністрацією та блокували вхід до неї. Усе, щоб зустрітися з очільником Полтавщини Олегом Синєгубовим та переглянути ці зміни.

Нагадаємо, нині на Полтавщині 53 об’єднані громади. Процес децентралізації почався 2014 року. З 2015-го року сільради могли добровільно об’єднуватися й утворювати громади. Це дозволяє місцевим органам самоуправління отримати частину функцій центральної влади. Наприкінці 2019-го Мінрегіон надіслав рекомендації до областей щодо спроможності громад. Критеріями спроможності є: людський потенціал, фінансові та майнові ресурси. Неспроможні ОТГ об’єднуватимуть з іншими громадами, а до перспективних планів вноситимуть зміни.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди