Укрзалізниця хоче запустити поїзди між Києвом та містами-супутниками

Укрзалізниця хоче запустити поїзди між Києвом та містами-супутниками

Укрзалізниця хоче запустити поїзди між Києвом та містами-супутниками

Компанія "Укрзалізниця" заявила, що планує запустити у межах проєкту City Express залізничне сполучення між Києвом та його містами-супутниками.

Про це під час виступу на форумі "Україна 30. Інфраструктура" розповів голова правління "Укрзалізниці" Володимир Жмак, інформує пресслужба компанії.

"Незважаючи на те, що дуже швидко ростуть великі міста, ростуть міста-супутники, у яких зараз набагато більше будується нових житлових квадратних метрів, ніж, наприклад, у Києві, приміський транспорт залишається поза фокусом уваги й усі добираються до міста в заторах, дихаючи вихлопними газами. Тому ми вирішили змістити фокус і в цьому році зосередитись на приміському сполученні", — повідомив він.

Як зазначив Жмак, у межах проєкту City Express залізничники планують запустити човниковий рух електропоїздів за маршрутами Буча—Святошин і Боярка—Київ, а також відкрити нову ділянку сполучення від станції метро "Почайна" до Вишгорода. Окрім того, планується запуск сполучення до Броварів. При цьому рух електропоїздів буде інтегровано в наявну транспортну систему міста.

За словами посадовця, нині щодня до Києва приїжджає близько 450 тисяч з яких залізничним сполученням послуговується лише 77 тисяч. У межах проєкту City Express планується збільшити кількість пасажирів залізниці до 150 тисяч на день.

Як зазначив Володимир Жмак, цей проєкт дозволить розвантажити столичні дороги та зробить повітря у Києві чистішим. Також проєкт City Express планується реалізувати у Дніпрі й Харкові, а згодом — в інших великих містах.

Вибір редакції

На початок