На Житомирщині сувенірну продукцію до 150-річчя Лесі Українки прикрасили роботою художниці з Чуднова

На Житомирщині сувенірну продукцію до 150-річчя Лесі Українки прикрасили роботою художниці з Чуднова

На Житомирщині сувенірну продукцію до 150-річчя Лесі Українки прикрасили роботою художниці з Чуднова Суспільне Житомир

Сувенірну продукцію до 150-річчя Лесі Українки прикрасили роботою художниці з Чуднова Наталії Гофінгер-Бугайчук, яка є стипендіаткою Президента України для молодих митців. Художниця намалювала портрет Лесі Українки з використанням елементів Поліського розпису.

Журналістці Суспільного Людмилі Семенюк Наталія Гофінгер-Бугайчук розповіла, що пропозицію вона отримала від Житомирського обласного центру народної творчості. Художниці запропонували намалювати стилізований портрет Лесі Українки розміром 5 на 5 сантиметрів для гончарних горняток, які виготовляють заслужені майстри народної творчості з Брусилівщини – брати Іван та Данило Решта.

"Перед тим як малювати портрет, я вибрала серед кількох фотографій Лесі Українки ту, яка мені найбільше сподобалася, – каже Наталія Гофінгер-Бугайчук. – Коли я дивилася на зображення молодої Лесі у віночку, то в моїй уяві з’явився образ поетки з гілочками квітів. Я втілила його на папері – спочатку простим олівцем, а потім чорним маркером і фломастерами зеленого, червоного та жовтого кольорів. Крім маленького малюнка, я зробила ще і трохи більший – розміром 10 на 10 сантиметрів. Портрет писала з натхненням, адже образ жінки мені дуже близький".

На Житомирщині сувенірну продукцію до 150-річчя Лесі Українки прикрасили роботою художниці з ЧудноваФото: Світлана Бугайчук

Наталія Гофінгер-Бугайчук

Директорка Житомирського обласного центру народної творчості Альона Сердечна каже, що працівники Центру одразу закохалися у малюнок художниці.

"У нас виникла ідея втілити образ Лесі Українки та її творчості на сувенірній продукції за допомогою різних видів народного мистецтва. Ми звернулися до відомої художниці Житомирщини Наталії Гофінгер-Бугайчук, яка, до речі, в цьому році стала стипендіаткою Президента України для молодих митців у сфері образотворчого мистецтва. І вона наступного ж дня вислала нам це зображення, в котре ми всі одразу закохалися – настільки вдало вона вплела в образ Лесі Поліський розпис. Цей розпис ми досліджували минулого року та вперше презентували його на загал", – розповіла Альона Сердечна.

На Житомирщині сувенірну продукцію до 150-річчя Лесі Українки прикрасили роботою художниці з ЧудноваНаталія Гофінгер-Бугайчук

Сумки-шопери із портретом Лесі Українки, написаним Наталією Гофінгер-Бугайчук

Наталія Гофінгер-Бугайчук пише переважно на деревині, зображуючи жінок в одязі з українським орнаментом. Живописом займається понад десять років, за цей час написала більше 60 картин. Нині художниця працює викладачкою класу образотворчого мистецтва Романівської школи мистецтв. Свої твори експонує на персональних виставках, а також на фестивалях різних рівнів.

У 2018 році Наталія стала лауреаткою обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки, а в 2021 році – стипендіаткою Президента України у сфері образотворчого мистецтва.

"Я є землячкою Лесі Українки – народилася у Новоград-Волинському районі – і дуже щаслива, що саме мені довірили написати її стилізований портрет. Це мій скромний внесок у відзначення 150 річниці від дня народження нашої великої поетеси", – говорить Наталія Гофінгер-Бугайчук.

На Житомирщині сувенірну продукцію до 150-річчя Лесі Українки прикрасили роботою художниці з ЧудноваНаталія Гофінгер-Бугайчук

Гончарне горнятко із портретом Лесі Українки, написаним Наталією Гофінгер-Бугайчук

Наразі портрет Лесі Українки з елементами Поліського розпису прикрашає гончарні горнятка, екологічні торбинки з льону, декоративні свічки та іншу сувенірну продукцію, виготовлену до 150-річчя з дня народження Лесі Українки.

На Житомирщині сувенірну продукцію до 150-річчя Лесі Українки прикрасили роботою художниці з ЧудноваНаталія Гофінгер-Бугайчук

Авторка: Людмила Семенюк

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди