Вихованці Житомирського міського центру науково-технічної творчості стали призерами Всеукраїнського конкурсу винахідницьких та раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у Києві. Цього року захід відбувся на базі Національного еколого-натуралістичного центру в дистанційному режимі. Житомиряни вибороли одне перше та три третіх місця.
Про це Суспільному розповів керівник гуртка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Анатолій Шубін. За його словами, у секції "Ресурси енергозбереження" перше місце здобув Михайло Шубін, а Анастасія Лукашенко і Максим Шатілов посіли треті місця.
Михайло Шубін презентував роботу на тему: "Автономне освітлення фонтанів". Юний винахідник запропонував спосіб накопичення енергії в денний час – вмонтувати установку(генератор) у водостічну трубу. Коли вдень фонтан працює – енергія накопичується в акумуляторі, а у вечірній час фонтан сам себе освітлює.
Максим Шатілов представив "Сумку-холодильник із пластикового відра". Юний винахідник каже, що термосумку можна зробити у домашніх умовах з підручних засобів і це обійдеться у 60 гривень. Він провів дослідження на ефективність її використання для гарячих і холодних продуктів.

Максим Шатілов
Анастасія Лукашенко дослідила "Перспективи використання соляних озер для отримання енергії". В своїй роботі вона розглянула солоні озера і шахти і запропонувала способи отримання енергії завдяки різниці температур між шарами водойми. Цю енергію можна використовувати для опалення будинків,теплиць, вироблення електричної енергії.

Анастасія Лукашенко
Артур Печенюк посів третє місце у номінації "Фізика". Його робота – "Застосування ефекту Мпемби в житті". Він відштовхувався від дослідження, відповідно до якого, тепла вода швидше замерзає, ніж холодна. На його переконання, цей ефект варто використовувати при приготуванні морозива, або при заливанні ковзанки.

Артур Печенюк