На Косівщині цього року реконструюють електромережі

На Косівщині цього року реконструюють електромережі

На Косівщині цього року реконструюють електромережі Unsplash

Цього року на Косівщині, що на Прикарпатті, реконструюють електромережі. На це витратять частину грошей Інвестпрограми 2021-го року, повідомляють у преслужбі АТ "Прикарпаттяобленерго".

Згідно з інформацією Прикарпаттяобленерго, приблизно 70 % електромереж гірських регіонів уже вичерпали свій ресурс та потребують заміни.Через брак грошей та важкодоступність деякі ремонтувалися ще у 1980-х роках.

Нещодавно у селі Баня-Березів Косівського району встановили розвантажувальну підстанцію на ділянці "Старе село".

"Косівський край – один із небагатьох регіонів в області, що активно розвивається й розростається, а тому постійно потребує збільшення потужності для все нових приєднань, – розповідає заступник директора технічного з управління активами Олег Білий. – Регіон складний для проведення монтажних робіт через гірський характер місцевості, він важкодоступний за ускладнених погодних умов. Оскільки за таких умов реконструкції мереж потребують значних коштів, ми дуже розраховували на введення стимулюючого тарифоутворення. На 2021 рік у Косівському районі заплановано виконати ряд заходів, які вплинуть на покращення якості напруги, зменшення технологічних втрат електроенергії та відновлення технічного стану електричного обладнання".

Зокрема, енергетики планують збудувати ТП-10/0,4 кВ для розвантаження трансформаторних підстанцій сіл Великий Березів, Космач, Яворів, Старий Косів.

Крім того, щоб покращити якість напруги та знизити ризик аварійних вимкнень через обриви на лініях, в тому числі і в негоду, енергетики планують провести технічне переоснащення повітряних ліній 0,4 кВ з використанням самоутримуючих ізольованих проводів від КТП-252 у селі Ростоки.

"Це доволі масштабний проєкт. Заплановано будівництво повітряних ліній 10 кВ довжиною 0,468 км, чотири розвантажувальні трансформаторні підстанції 10/0,4 кВ та одинадцять повітряних ліній 0,4 кВ довжиною 3,618 км. Також проведуть технічне переоснащення повітряних ліній 0,4 кВ з використанням самоутримуючих ізольованих проводів від КТП-261 селища Кути. Проєктом заплановано будівництво ділянок повітряних ліній 10 кВ довжиною 0,315 км, три розвантажувальні підстанції 10/0,4 кВ та десять ділянок повітряних ліній 0,4 кВ довжиною 3,357 км", - йдеться у повідомленні.

Капітальні ремонти у 2021-му році запланували для ділянок повітряних ліній у Яблунові, Косові, Кобаках, Черганівці, Вербовці, Хімчині, Городі.

Крім того, вже замінюють опори, які знаходяться в критичному технічному стані на ділянках розподільчих ліній 0,4 кВ.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди