На Європу насувається пиловий шлейф із Сахари. Очікуються "брудні" дощі

На Європу насувається пиловий шлейф із Сахари. Очікуються "брудні" дощі

На Європу насувається пиловий шлейф із Сахари. Очікуються "брудні" дощі
NOAA

Величезний шлейф із пилу та піску рухається в бік Європи з пустелі Сахара. Він незабаром накриє Францію та Іспанію і може спровокувати "брудні" дощі.

Про це повідомляє Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA).

Як зазначають дослідники, щорічно сильні сезонні вітри видувають з пустелі Сахара понад 180 мільйонів тонн пилу. Зазвичай ці пилові потоки рухаються через Атлантичний океан у бік Америки, а іноді пил осідає в інших частинах Африки або прямує на північ.

На Європу насувається пиловий шлейф із Сахари
NOAA

Згідно з прогнозом Служби моніторингу атмосфери Copernicus, значна частина пилу, яка дістанеться Європи найближчими днями, ймовірно, накриє Іспанію та Францію. Незабаром пилові хмари можуть дістатися й Скандинавії. У деяких частинах Іспанії можуть пройти "брудні" дощі.

За словами дослідників, пил із Сахари не тільки погіршить якість повітря та прискорить танення снігового покриву. Він також впливає на клімат і біологічні системи Землі, поглинаючи та відбиваючи сонячну енергію, здобрюючи екосистеми океану залізом та іншими мінералами, необхідними рослинам і фітопланктону.

Що відомо

  • 6 лютого мільйони жителів Франції, Швейцарії та Іспанії спостерігали за жовто-помаранчевим небом. Хмари піску приніс в Європу циклон з пустелі Сахара.
  • У квітні 2020 року в Києві спостерігалась пилова буря, спричинена відсутністю опадів та безсніжною зимою.
  • У червні 2020 року Небо над Карибським басейном накрила пилова буря з Сахари.
На початок