У Хмельницькому планують розгорнути 4 пункти вакцинації від COVID-19. Де вони знаходитимуться

У Хмельницькому планують розгорнути 4 пункти вакцинації від COVID-19. Де вони знаходитимуться

У Хмельницькому планують розгорнути 4 пункти вакцинації від COVID-19. Де вони знаходитимуться
Фото: Суспільне.

Чотири пункти вакцинації від COVID-19 планують розгорнути на території міста Хмельницького. Пропозицію щодо їх розташування уже направили до Міністерства охорони здоров’я.

Про це Суспільному розповіла директорка Хмельницького центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмили Головко.

За її словами, щеплювати від коронавірусної інфекції у Хмельницькому розпочнуть після отримання першої партії американської вакцини. Вона орієнтовно, за словами заступника міського голови Романа Примуша, прибуде у місто уже наступного тижня. Посадовець додає, з першою партією, протягом двох тижнів, до обласного центру прибуде 1800 доз вакцини.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Тетяна Косовська говорить, вакцинація проходитиме у кілька етапів.

«Затверджена дорожня карта з проведення вакцинації в Україні. Відповідно до цієї дорожньої карти передбачено проведення вакцинації у п’ять етапів. На першому етапі визначений такий контингент населення, як медичні працівники закладів, які були задіяні в наданні медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію», - каже Тетяна Косовська.

За словами Тетяни Косовської, згоду на щеплення дали біля 900 медпрацівників з двох тисяч, що задіяні у лікуванні "ковідних" хворих. Фото: Суспільне. Поділля.
За словами Тетяни Косовської, згоду на щеплення дали біля 900 медпрацівників з двох тисяч, що задіяні у лікуванні "ковідних" хворих. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Посадовиця додає: наразі вакцинуватися бажають менше половини медиків, які мають на це право.

«Орієнтовно дві тисячі медиків Хмельниччини задіяні у лікуванні «ковідних» хворих. На сьогодні згоду на щеплення вакциною Pfaizer дали біля 900 медпрацівників», - каже заступниця директора обласного департаменту охорони здоров’я.

За словами заступника міського голови Романа Примуша, якщо медиків, які бажають вакцинуватись, буде менше, ніж 1800, то вакцин замовлять менше, а резервну частину перенесуть на другий етап.

Директорка Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмила Головко розповідає, зараз з їхнього закладу на навчанні перебуває спеціально сформована медична бригада.

Склад бригади, яка проводитиме щеплення. Інфографіка: Суспільне. Поділля.
Склад бригади, яка проводитиме щеплення. Інфографіка: Суспільне. Поділля. Суспыльне. Інфографіка

Основна частина бригади складатиметься із сімейного лікаря, який проводитиме огляд, та двох медичних сестер, одна з яких почергово реєструватиме, інша – вакцинуватиме. Резервна частина складатиметься з лікаря та медичної сестри, які замінюватимуть інших працівників на випадок екстренної ситуації.

«Наразі ми готові до проведення вакцинації. Тому, якщо буде вакцина завтра, ми можемо і завтра приступати до цієї роботи. Пункти щеплень, ті, які будуть використовуватися під час першого етапу, вони будуть знаходитися на базі лікувальних закладів, медичних працівників яких ми вакцинуватимемо. Тому належним приміщенням і обладнанням нашу мобільну бригаду забезпечуватиме приймаюча сторона», - пояснює Людмила Головко.

На першому етапі вакцинуватимуть, зокрема, і медиків, що працюють у Хмельницькій інфекційній лікарні. Директорка комунального підприємства «Хмельницька міська інфекційна лікарня» Оксана Піддубна каже: у них в лікарні буде відкритий тимчасовий кабінет щеплень.

«Це буде звичайний медичний кабінет. Він просто буде відокремлений від всіх відділень, щоб поруч не було хворих. Там є все для невідкладної допомоги, якщо будуть якісь побічні реакції. Є умивальник, є шафа медсестри, є тонометр, є пульсоксиметр. Доступ до Інтернету має бути обов’язково, тому що інформація надаватиметься відразу в електронному варіанті», - каже Оксана Піддубна.

За словами директорки Хмельницького центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмили Головко, під час наступних етапів вакцинації будуть розгорнуті пункти щеплень. Додає: на розгляд Міністерства охорони здоров’я подали чотири таких пункти. Вони розташовуватимуться за адресами:

Пункти щеплень від COVID-19 у Хмельницькому. Інфографіка: Суспільне. Поділля.
Пункти щеплень від COVID-19 у Хмельницькому. Інфографіка: Суспільне. Поділля. Сусрільне. інфографіка

Людмила Головко пояснює: графік вакцинування та облаштування цих пунктів щеплення почнуть розробляти після того, як в Хмельницьку область надійде перша партія вакцини.

За словами заступниці директора Департаменту охорони здоров’я Тетяни Косовської, пункти вакцинації в області розгортатимуться відповідно до потреб населення.

Що відомо

  • 24 грудня 2020 року Міністерство охорони здоров’я затвердило дорожню карту щеплень. Згідно цієї карти вакцинація відбуватиметься у п’ять етапів протягом 2021-2022 років.
  • Під час першого етапу від COVID-19 вакцинуватимуть медиків та персонал, які надають допомогу хворим на корона вірусну інфекцію, військовослужбовців ООС, підопічних будинків для людей похилого віку.
  • Другий етап вакцинації охопить соціальних працівників, осіб, старше 80 років та решту медичних працівників. На третьому етапі вакцинуватимуть працівників навчальних закладів, працівників структур, які гарантують безпеку держави, зокрема ДСНС, поліція, Нацгвардія тощо.
  • Четвертий етап вакцинації – люди, віком від 60 до 64 років, дорослі, які мають супутні захворювання. На п’ятому етапі відбуватиметься вакцинація людей, які не входять до пріоритетних груп.
На початок