"Виховувала бабуся. Вони про мене не дбали". Історія хлопця, який позбавив батьків опікунських прав

"Виховувала бабуся. Вони про мене не дбали". Історія хлопця, який позбавив батьків опікунських прав

"Виховувала бабуся. Вони про мене не дбали". Історія хлопця, який позбавив батьків опікунських прав

Аліменти у розмірі 50 відсотків від прожиткового мінімуму до повноліття зобов’язав сплачувати Полонський районний суд батьків 15-річного хлопця.

Також їх позбавлено батьківських прав. Про це розповіла прессекретарка Полонського районного суду Валентина Бобрівник. За її словами, у січні ухвалили відповідне рішення.

Артему Мазикіну 15 років. Хлопець каже, проживає з бабусею і дідусем від народження. Зізнається, батьки про нього ніколи не дбали.

"Я проживаю з бабусею і з дідусем з трьох днів. Мене бабуся доглядала, мої батьки були до 3 років".

Подати заяву до суду на батьків, каже, вирішив аби отримати матеріальну підтримку. Так як бабусі важко фінансово забезпечувати внука.

"Я випадково наткнувся в Інтернеті, що є такі суди. Я вирішив, що це буде якась підтримка".

Артем каже, до батьків почуттів у нього не має. Розповідає, поведінка мами та батька у залі суду - вразила.

"Коли почули про аліменти, що 50 відсотків, то він (батько - ред.) встав і сказав: "Що як це зрозуміти? Він мені не син вже ж, то чого я маю йому платити аліменти?"

Бабуся Артема, Ольга Мазикіна каже, онук давно хотів подати позов до суду на батьків.

"Ви розумієте, це не я вирішила, це сам Артем вирішив. Він мене вже пару років просив: "Бабуся, давайте таких батьків лишимо батьківських прав". А я кажу: "Синочку, вони мої діти, я не хочу позору". Вони ще приходили мені допомагати, то я ще мовчала. А цей рік ніхто навіть не зайшов в хату. Я їх навіть не бачу, що вони тут є в селі. Ми поїхали в Полонне, поговорили з адвокатом, він (Артем - ред.) сам заяву написав, я тут ні до чого, я просто їздила з ним, свідок була".

Директор школи, де навчається десятикласник Артем, Марія Свінціцька каже, хлопець зарекомендував себе відповідальним учнем.

"Хочу сказати, що це дуже старанна, дуже відповідальна дитина, характер в нього спокійний, врівноважений, він дуже відповідально відноситься до всіх завдань, які дають йому в школі, любить в шахи грати, любить футбол. Взагалі, спортивний хлопчик і дуже товариський. В нього дуже багато друзів в школі, дуже прагне чогось досягнути. Я думаю, що це така дитина, яка повинна своєї мети в житті досягнути".

Начальник служби у справах дітей Полонської райдержадміністрації Людмила Поліщук розповідає, про проблеми в родині дізнались, коли хлопцю було 10. Додає, ситуацій, коли необхідне втручання їхньої служби, не виникало.

"В бабусі пенсія, хлопчик росте, потребує більшого матеріального забезпечення, і вона каже: "Я вже не можу все те. Він же ж хоче, не хуже інших дітей". Тому вона звернулася, бабуся, так як хлопчик постійно проживає з нею, в органи опіки і піклування, написала заяву про доцільність позбавлення батьківських прав. На комісії дане питання було розглянуте, і все ж таки наданий висновок позбавити батьківських прав батька і матір".

"Рішення суду задоволено суддею, оскільки батьки самоусунулися від виховання дитини, вони не займалися ним, вони його не провідували, вони йому не допомагали ні матеріально, ні фізично, ні морально. Вони його не провідували в школі. Як неблагополучна сім’я, вони ніде не працювали і зловживали спиртними напоями. Позов задоволено, на користь позивача. Позбавлено батьківських прав батьків і стягнуто аліменти у розмірі 50 відсотків від прожиткового мінімуму для відповідного віку дитини і до повноліття дитини. Рішення набере законної сили через 30 днів з дня винесення", - розповіла прессекретарка Полонського районного суду Валентина Бобрівник.

В області це друге таке звернення від неповнолітньої дитини, Людмила Поліщук.

Знайти батьків 15-річного Артема або ж зв’язатися з ними телефоном, аби отримати їх коментар щодо ситуації з позбавленням батьківських прав, кореспондентам Суспільного не вдалось.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди