Повінь не чекають, але проблеми можливі. Як готуються до водопілля на Рівненщині

Повінь не чекають, але проблеми можливі. Як готуються до водопілля на Рівненщині

Повінь не чекають, але проблеми можливі. Як готуються до водопілля на Рівненщині
фото Рівненської ОДА

На Рівненщині готуються до танення снігу та підйому рівня води в річках. Попередньо синоптики прогнозують, що це буде помірне сніготанення. В Рівненській ОДА зазначили: підготовка на випадок непередбачуваного розвитку подій, в тому числі й для евакуації людей, ведеться.

У суботу, 20 лютого, після морозної ночі синоптики прогнозували потепління і позначки термометра тримаються в межах нуля. В середині наступного тижня очікують до +10.

Як розповів керівник Рівненського гідрометцентру Богдан Масовець, в області очікують помірне сніготанення.

"Враховуючи температурні коливання – по ночах мінус, а вдень плюс, масового небезпечного підйому в річках не очікується. Відбуватиметься затоплення понижених заплавних територій та об‘єктів, розташованих на них", - цитує пресслужба ОДА начальника гідрометцентру.

Попри те, що великого підтоплення в області не очікують, на Рівненщині готуються на випадок водопілля.

"Рятувальники спільно з управлінням надзвичайних ситуацій перевіряють готовність органів влади та причетних організацій до повені та паводків. Працюємо над розчисткою водовідливів та дренажів. Рятувальники готують машини і техніку для того, щоб у разі необхідності швидко евакуювати людей та відкачувати воду", - розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Також у пресслужбі ОДА додають, що фахівці водної сфери вже обстежують гідроспоруди. За словами керівника регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області Ігоря Мосійчука, в області створені 32 аварійні бригади, заготовлений щебінь, пісок, до відкачування води готові 77 насосних станцій, з яких дві пересувні.

Що відомо

  • Весняне водопілля — фаза водного режиму річки, повінь, яка припадає на весну і здебільшого спричинена надходженням талих снігових вод.
  • Водопілля характерне насамперед для річок снігового типу живлення (Східна Європа, Скандинавія, Канада). В Україні найхарактерніше для річок Полісся, Дніпра, деяких річок сходу та півдня України. На річках заходу України, Карпат і Криму виражене слабше, а пікові витрати води, як правило, не перевищують витрат під час дощових паводків.
  • Пік водопілля в Україні припадає на березень — початок квітня.
На початок