"Мрію про речі, які не здійсняться": художник з інвалідністю розповів про своє життя та творчість

"Мрію про речі, які не здійсняться": художник з інвалідністю розповів про своє життя та творчість

"Мрію про речі, які не здійсняться": художник з інвалідністю розповів про своє життя та творчість

Армен Казарян хворіє на міопатію — це захворювання, пов'язане з порушенням обміну речовин у м'язовій тканині. Характерні м'язова слабкість та атрофія м'язів. Хлопцю 23 роки. 3-го грудня у Міжнародний день людей з інвалідністю Армен розповідає кореспондентам Суспільного, як не втратити віру в себе та йти до своєї мети:

"Я думаю, що бар'єр є в кожної людини, з інвалідністю вона чи ні. Для мене, в першу чергу, людина є людина".

Армен Казарян розповідає, що почав малювати з дитинства. У 15-16 років, коли треба було обирати свою майбутню професію, остаточно вирішив стати художником. Рік навчався на курсах живопису, зараз займається у студії Оксани Оснач.

"Я люблю просто писати картини. Що це буде, я наперед не знаю. Сам процес і робота мені подобаються. Думаю, я хочу бути художником, який працює. Це його робота, а не просто малювати, як хобі. Це моя робота. Якщо я би не малював, я б займався чимось іншим і серйозно. А так я обрав цей шлях і я займусь ним серйозно".

Армен говорить, що зараз він у пошуках спеціалізації. Йому подобається малювати як портрети, натюрморти, так і пейзажі:

"Я мрію про такі речі, які не здійсняться. Але є цілі. Я ставлю такі, які я міг би зробити. В найближчих планах - це персональна виставка".

Викладачка Армена, Оксана Оснач, розповідає, що знає хлопця зі шкільного віку. Бачила його роботи на різних виставках. Зраділа, коли Армен зателефонував і сказав, що хоче займатися у неї в студії:

"Ось такий він талановитий, яскравий. В нього є вже власний почерк. Мені подобається, що він поєднує графічність, почуття кольору і в нього є своєрідна легкість. Це мені дуже імпонує. Такий збіг, буквально щойно, наша свіжа новина - ми дізнались, що Армен пройшов відбір на Всеукраїнську виставку".

Олена Гурко, художниця:

"Щиро-щиро-щиро, він мені дуже подобається! А як пише! Я у великому захваті! Не заздрю. Дуже-дуже-дуже радію, дуже мрію навчитися так писати. ви ж бачите його картини".

Армен живе з батьками у Миколаївській області, добиратися на навчання йому допомагають друзі та сестра:

"Якщо людина хоче, то немає перепонів. Тому я стараюся так робити, щоб в мене виходило приїжджати на навчання. Тому в мене є друзі в Херсоні, які мене забирають з навчання і я можу в них переночувати, або можу до сестри поїхати. Вона живе у Чорнобаївці".

Анна Тонг, Олександр Шепель.

На початок