Перейти до основного змісту
Зникатиме щороку. Чорнобильська зона отримала офіційний логотип

Зникатиме щороку. Чорнобильська зона отримала офіційний логотип

Зникатиме щороку. Чорнобильська зона отримала офіційний логотип
. Chornobyl.today

У Чорнобильської зони з'явився офіційний логотип і бренд-бук, які розробила українська креативна агенція Banda Agency за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Логотип представили на презентації 19 лютого.

"Робота над ним велася креативною агенцією Banda Agency близько року, насправді навіть трошки більше. І це, на нашу думку, абсолютно глибока системна робота з вивчення Чорнобиля", - розповів перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.

Він зазначив, що зона відчуження є одночасно і зоною розвитку, збереження і пам'яті і зоною майбутнього. За основу логотипу взяли форму поверхні реактора, з якого все почалося. Унікальність логотипу полягає в тому, що у 2064 році він має "зникнути", коли Чорнобильську електростанцію буде повністю виведено з експлуатації.

Зникатиме щороку. Чорнобильська зона отримала офіційний логотип
Banda

Логотип, що зникає щороку, покликаний нагадати всім, що міста Чорнобильської зони поступово зникають під впливом природи та часу.

"Сьогодні ми впевнені, зона відчуження має нести не лише спогади про катастрофу, яка розділила світ на до і після. Вона має стати туристичним магнітом з місцями пам’яті та унікальною культурною спадщиною. Місцем, побачити і відчути яке, має кожен", - сказав Боруховський.

Разом зі студією Other Land і Orient Web Development агентство також створило сайт, присвячений Чорнобильській зоні.

Довідка. Banda Agency — українська креативна агенція, яка діє з 2011 року. Серед відомих проєктів агенції – Новий брендинг України Ukraine Now, брендинг Євробачення 2017 Celebrate diversity, бренд ВДНГ.

Що відомо

  • 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.
  • 36 годин минули перед тим, як Радянська влада евакуювала всіх жителів Прип’яті. Люди мали залишити свої домівки та всі особисті речі назавжди. Прип’ять, створена як місто майбутнього, перетворилася на місце пам’яті.
  • Радіоактивна хмара, яка утворилася після вибуху, накрила території не тільки України, Білорусі та Росії, а й багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим, сьомим рівнем небезпеки.

Топ дня

Вибір редакції

На початок