Рада має наміри посилити соціальні гарантії для людей з інвалідністю

Рада має наміри посилити соціальні гарантії для людей з інвалідністю

Рада має наміри посилити соціальні гарантії для людей з інвалідністю УНІАН

Верховна рада у першому читанні підтримала посилення соціальних гарантій осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

Відповідне рішення підтримав 331 депутат на засіданні 29 лютого.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту №4113, документ передбачає посилення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, зокрема:

  • надання права позачергового обслуговування в будь-яких касах, на підприємствах, в установах та організаціях;
  • забезпечення позачергового пропуску осіб з інвалідністю першої групи, дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю, які їдуть на лікування (за наявності документів), та осіб, які їх супроводжують осіб через державний кордон України, контрольні пункти в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території.

Умовою другого пункту є позачергове переміщення не частіше, ніж один раз на тиждень в один бік, за відсутності у транспортних засобах інших осіб. Також автори законопроєкту пропонують узгодити термінологію між текстами законів, згідно із запропонованими змінами,

Що відомо

  • Міністерка соціальної політики Марина Лазебна заявила, що квота на працевлаштування людей з інвалідністю в Україні не працює. На її думку, така квота є "репресивним" заходом.
  • Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні", яким передбачено розробку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю.
  • Кабінет міністрів дозволив людям, які пересуваються на кріслах-колясках рухатися тротуарами, пішохідними чи велосипедними шляхами зі швидкістю пішохода.
  • Експерт заявив, що під час карантину діти з вадами слуху не мають можливості навчатися, оскільки немає відеоуроків із жестовою мовою.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди