Шкільна реформа: що чекає рівненські школи після зміни класифікації

Шкільна реформа: що чекає рівненські школи після зміни класифікації

Шкільна реформа: що чекає рівненські школи після зміни класифікації Суспільне Рівне

35 закладів середньої освіти Рівного поділять на гімназії із початковою школою та ліцеї. Перші навчатимуть учнів із 1 по 9 класи включно, а от другі – лише старшокласників. Така класифікація шкіл почне діяти у 2027 році в рамках реформи середньої загальної освіти. Суспільне з'ясовувало, чого чекати батькам учнів, які навчаються зараз у початковій школі.

Рівненська ЗОШ №1 розташована у центрі міста. Зараз у ній навчаються три класи старшої школи. Втім, за реформою середньої загальної освіти, після 2027 року цей навчальний заклад стане гімназією і прийматиме лише з 1 по 9 класи.

Шкільна реформаСуспільне Рівне

"Я думаю, для нашого освітнього закладу це буде безболісно, тому що у нас зараз в структурі школи переважно діти початкової школи навчаються і базової школи", – розповідає директорка ЗОШ № 1 Олена Серветник.

Шкільна реформаСуспільне Рівне

"Як правило, після закінчення 9 класу у нас залишаються один або два десятих класи. А початкових класів у нас 12. 15 класів – це учні базової школи", – додає директорка.

Шкільна реформаСуспільне Рівне

Доньок-другокласниць Соломію та Ніку батьки забирають після уроків. Коли почне діяти реформа середньої освіти, дівчата саме переходитимуть у старші класи, яких у цій школі не буде.

Шкільна реформаСуспільне Рівне

"Вся сім'я вчилася тут і я вже свою дитину завела. І я не готова, напевно, переходить в іншу школу, бо це ж дитина, вона вже здружилася. В неї тут друзі, ну якби...не знаю. Я вважаю, що це неправильно", – розповідає мама учениці ЗОШ №1 Анна Зіміна.

Шкільна реформаСуспільне Рівне

"Та звичайно, що незручно буде. Вже звикнеться за стільки років. А тут треба буде кудись йти. Куди б перевели, от суто територіально куди зручніше? Ну, напевно, може, п'ята поблизу або двадцять сьома. Так всі далі знаходяться школи нам", – розповідає батько учениці ЗОШ №1 Дмитро Бортняк.

Шкільна реформаСуспільне Рівне

"Хочу просто десь зараз звернутися до батьків для того, щоб вони були спокійними. Управління освіти разом з керівниками навчальних закладів, коли укладало таку мережу закладів, вони визначали все те, щоб ота територіальна доступність дітей збереглася", – коментує заступниця начальника управління освіти Рівного Катерина Сичик.

Шкільна реформаСуспільне Рівне

"Тобто у нових санітарних правилах чітко визначено, що якщо більше двох кілометрів до приміщення будинку, де проживає дитина, то вже має бути підвіз дитини. Ми формували цю мережу так, щоби цього підвозу не було", – додає заступниця.

Аби заклад отримав статус ліцею, він мусить мати певний напрям, до прикладу, спортивний чи економічний, а також набрати достатню кількість старшокласників.

Шкільна реформаСуспільне Рівне

Відповідно до класифікації міського управління освіти, НВК № 12 перепрофілюють у ліцей. Втім, він прийматиме з учнів з 1 по 12 класи, як того вимагає угода співпраці з німецьким Goethe-Institut. Тож для цього навчального закладу нічого не зміниться.

Шкільна реформаСуспільне Рівне

"Кожен директор школи висловлював свої пропозиції. Ми, посилаючись на дану угоду, просили, щоб наш навчальний заклад залишили школою 1-3 ступенів", – коментує директорка НВК №12 Вікторія Лагодюк.

Кардинальних навчальних змін, за словами директорки, не передбачають.

"Старша школа має бути профільною, відповідно до нового закону про середню загальну освіту. Ми за собою лишаємо профілізацію й іноземні мови, а також природничий напрямок", – додає Вікторія Лагодюк.

За словами заступниці начальника міського управління освіти Катерини Сичик, ці перепрофілювання шкіл не призведуть до звільнення педагогів.

Нагадаємо, інформацію про класифікацію рівненських шкіл з 2027 року на своїй сторінці у Facebook оприлюднила ексзаступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська, яка курувала гуманітарний напрямок.

"До 2024 року має відбутися відповідне переоформлення установчих документів шкіл міста Рівного. На сьогодні за пропозицією директорів шкіл і міського управління освіти Рівнерада затвердила перепрофілювання (зміну типів) закладів загальної середньої освіти нашого міста", – написала вона й долала затверджений перелік.

перепрофілювання ЗЗСО у гімназії, структурним підрозділом яких є початкова школа:

  • школи №№ 1, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 16, 18, 22, 24, 25, 28, НВК №№ 2, 14, 17, 19, гімназія "Гармонія", спецшколи № 15, "Центр надії", РАЛ "Престиж".

перепрофілювання ЗЗСО в ліцеї:

  • школи №№ 4, 13, 20, "Українська гімназія", ЕПЛ – в академічні ліцеї; НВК №26 – в спортивний ліцей; ПМЛ "Елітар" – науковий ліцей; школи № 23,27, НВК "Колегіум" – у ліцеї з початковою школою, як окремою юрособою; НВК №12, гуманітарна гімназія – у ліцеї з освітньою діяльністю визначеною міжнародним договором "Гьоте-інститутом".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди