Цьогоріч до туристичної Бакоти, що на Хмельниччині, відремонтують 5 км автодороги

Цьогоріч до туристичної Бакоти, що на Хмельниччині, відремонтують 5 км автодороги

Цьогоріч до туристичної Бакоти, що на Хмельниччині, відремонтують 5 км автодороги
Фото: https://www.zoda.gov.ua/

У 2021 році до туристичної родзинки Хмельниччини – затопленого села Бакота, що у Кам’янець-Подільському районі на березі Дністра, відремонтують 5,3 км дороги.

Про це Суспільному розповів заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук.

За його словами, на відрізку дороги від Кам’янця-Подільського в бік села Колодіївка планується провести поточний середній ремонт автодороги.

«На ремонт цієї дороги закладено понад 25 мільйонів гривень. Їх буде виділено з коштів субвенції з державного бюджету. Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» для Хмельницької області передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в загальній сумі понад 697 мільйонів гривень», - каже Володимир Гончарук.

Він додає: цього року у Кам’янець-Подільському районі також буде відремонтовано 2 км автодороги, що веде від села Слобідка-Кульчієвецька до села Врублівці, яке теж популярне у туристів, що приїжджають відпочити на Дністер.

Дорога до села Гораївка на Кам'янеччині, яку відремонтували у 2020 році за 10 мільйонів гривень державної субвенції. Фото: ДП "Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг".
Дорога до села Гораївка на Кам'янеччині, яку відремонтували у 2020 році за 10 мільйонів гривень державної субвенції. Фото: ДП "Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг". ДП "Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг"

За словами Володимира Гончарука, минулого року за 10 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на ремонт доріг було відремонтовано 2,5 км дороги від Старої Ушиці до села Гораївка, що також розташоване на березі Дністра.

«Отак, потихеньку, ремонтуємо ті дороги, якими туристи їдуть відпочивати на Дністер. Сподіваємося, за кілька років нам вдасться повністю зробити ті місцеві дороги в Кам’янець-Подільському районі, які ведуть до сіл, куди щороку приїздять відпочивати туристи. Ми розуміємо, що дорога до Бакоти має бути у гарному стані, адже це перспективний туристичний маршрут, який потрібно надалі розвивати», - зазначає посадовець.

За словами заступника голови Хмельницької ОДА Сергія Ткачука, у 2021 році за виділені у вигляді субвенції з державного бюджету кошти заплановано провести:

  • капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах - на 19 об’єктах на суму 84,5 мільйона гривень,
  • капітальний ремонт семи мостів на автодорогах місцевого значення за майже 30 мільйонів гривень,
  • капітальний ремонт 1,8 км об’їзної дороги міста Старокостянтинів в бік села Красносілка за понад 12,8 мільйона гривень,
  • поточний середній ремонт автомобільних доріг місцевого значення – на 24 об’єктах за понад 361 мільйон гривень,
  • поточний середній ремонт мосту на автодорозі Старокостянтинів-Шрубків в селі Ярославка за понад 5 мільйонів гривень.

Ремонт доріг, каже Сергій Ткачук, розпочнуть навесні. Наразі, додає, державне підприємство"Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг" готує документи для проведення тендерів на ремонт кожного об'єкту.

З переліком усіх місцевих доріг, які будуть відремонтовані у 2021 році за кошти субвенції з держбюджету Хмельницькій області, можна ознайомитися тут.

Що відомо

  • У Держагенстві автодоріг озвучили пріоритетні траси для ремонту на Хмельниччині у 2020 році. Серед них - ремонт дороги від Хмельницького до Кам’янця-Подільського, який проводили до кінця минулого року.
  • Минулого року в Староушицькій територіальній громаді Кам’янець-Подільського району запустили новий туристичний проєкт - "Легенди Пониззя", який включає в себе веломаршрут, відвідування культурних та цікавих природних об'єктів громади, а також розвиток "зелених садиб".
На початок