МОК змінив формат кваліфікації з боксу на Олімпіаду в Токіо

МОК змінив формат кваліфікації з боксу на Олімпіаду в Токіо

МОК змінив формат кваліфікації з боксу на Олімпіаду в Токіо AP

Замість всесвітньої квалііфікації ліцензії будуть розподілені за підсумками виступів на континентальних змаганнях.

Міжнародний Олімпійський комітет скасував проведення Всесвітньої олімпійської кваліфікації з боксу. Про це повідомляє Федерація боксу України.

Рішення МОК мотивувало складною ситуацією із пандемією коронавірусу, у зв'язку із якою більшість країн світу встановили додаткові обмеження (перебування у карантині, обмеження на міжнародні поїздки). Крім цього, робоча група МОК відзначила важливість здоров'я та безпеки спортсменів.

Як будуть добирати боксерів на Олімпіаду-2020?

Відмовившись від Всесвітньої кваліфікації, робоча група МОК з боксу вирішила змінити формат кваліфікації на Олімпіаду-2020. Згідно запропонованої ідеї, ліцензії на Олімпійські Ігри в Токіо отримають спортсмени за результатами виступів на континтентальних відбірних турнірах.

Кількість ліцензійних місць від кожного континенту із врахуванням окремих вагових категорій була розподілена наступним чином.

квотиФБУ

Найбільшу кількість квот у чоловічому боксі отримає Європа - 50: по вісім у дивізіонах до 52 кг, до 57 кг та до 63 кг, по шість - у вагових категоріях до 75 та до 81 кг, а також по чотири у важкій вазі - до 91 кг та більше 91 кг.

квотиФБУ

У жіночому боксі квота Європи також буде найбільшою серед інших континентів. Проте у зв'язку із тим, що на Олімпіаді-2020 будуть розігруватися лише 5 комплектів нагород серед жінок-боксерок, кількість квот є меншою - 27 (по шість у вагових категоріях до 51 кг, до 57 кг та до 60 кг, п'ять - у вазі до 69 кг, а також чотири у дивізіон до 75 кг).

Крім цього, 53 ліцензії на Олімпіаду (32 - у чоловічому боксі та 21 - у жіночому) будуть розподілені між боксерами з найвищим світовим рейтингом. Його буде оновлено після завершення континентальних змагань, виходячи з територіальних квот.

МОК також повідомив про перенесення Європейського олімпійського відбору на червень 2021 року (орієнтовні дати - 1-10 червня).

Яку квоту на Олімпіаду-2020 має Україна в боксі?

На Олімпійських Іграх кожну країну можуть представити не більше 13 боксерів, виходячи із кількості комплектів медалей, яка буде розіграна. Проте поки що єдиним українським боксером, який здобув ліцензію на Олімпіаду-2020 є капітан збірної Микола Буценко (до 56 кг).

Для потрапляння на Олімпіаду-2020 кожен спортсмен повинен взяти участь хоча б в одному кваліфікаційному турнірі. За умов невдалого виступу на континентальних відборах українці можуть розраховувати на потрапляння на Ігри в Токіо згідно підсумкового рейтингу по кожній ваговій категорії.

Найкращі шанси на отримання квоти на Олімпіаду-2020 мають Олександр Хижняк (8-й у рейтингу боксерів до 75 кг), Ганна Охота (третя у рейтингу до 48 кг) та Марія Бова-Бадуліна (друга у рейтингу до 64 кг).

Що відомо

  • На Олімпіаді-2016 представництво збірної України у боксі складало 4 спортсмени: Володимир Матвійчук (до 64 кг), Дмитро Митрофанов (до 75 кг), Денис Солоненко (до 81 кг), а також Тетяна Коб (до 51 кг).
  • Під час Олімпійських Ігор у Токіо буде розіграно 13 комплектів нагород: 8 - у чоловічому, 5 - у жіночому боксі.

Що далі

  • Олімпійські Ігри-2020 відбудуться з 23 липня по 8 серпня 2021 року.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт