Визначилися фіналістки Australian Open-2021 у жіночій сітці

Визначилися фіналістки Australian Open-2021 у жіночій сітці AP

Серена Вільямс зупинилася за крок до фіналу.

На Australian Open-2021 визначилися перші фіналісти турніру. У жіночій сітці звання найсильнішої розіграють японка Наомі Осака, яка перемогла Серену Вільямс, а також американка Дженніфер Бреді, що нанесла поразку чешці Кароліні Муховій.

Перед півфінальними зустрічами на Australian Open перемагали лише Осака та Вільямс: японці це вдалося зробити востаннє в 2019 році, Серена не перемагала з 2017 року. Проте саме Осака має шанс вдруге перемогти в Австралії: 39-річна американка шанс на ще одну перемогу у турнірах Великого Шолому втратила.

Як зіграли Наомі Осака та Серена Вільямс?

Третій сіяній на Australian Open для перемоги вистачило двох сетів. У першій партії Осака програла стартовий гейм на власній подачі, проте за рахунку 1:2 зробила брейк, після чого взяла наступні три гейми. Решта сету проходила ефективно для тенісисток на власних подачах - у трьох геймах Осака та Вільямс дозволяли одна одній брати не більше одного очка - 6:3 на користь японки.

У другому сеті справи для Осаки склалися навпаки: цього разу вона зробила брейк на подачі Вільямс у стартовому геймі і вела в рахунку 4:3. Хоча американка змогла зробити брейк у відповідь, у наступному геймі вона одразу ж поступилася японській тенісистці на власній подачі. А у вирішальному геймі Осака не віддала Серені жодного очка.

Матч між тенісистками тривав 1:15 хвилин. Осака вдвічі більше подала навиліт (6 проти 3 у Вільямс), хоча припустилася значно більшої кількості подвійних помилок - 8 проти 1. Однак, на відміну від американки, японка врятувала більше брейкпоїнтів (71%, у Вільямс 0 реалізованих спроб із 4).

Що сказали тенісистки після матчу?

Серена Вільямс після матчу відзначила, що ключовим моментом поєдинку стали помилки, яких вона припустилася. Американка вважає, що могла вести в рахунку ще у першому сеті, але втратила солідну перевагу.

"Що дійсно мало значення сьогодні - помилки. Я припустилася багатьох помилок. В мене була можливість вести в рахунку 5:0, проте я зробила дуже багато помилок".

Японська тенісистка віддала належне грі Вільямс, наголосивши на тому, що їй завжди подобається грати проти такої досвідченої тенісистки.

"Почувала себе нервово і була наляканою на початку матчу, але потім взяла все під контроль. Для мене завжди честь грати проти Серени, і я не хотіла просто вийти на корт. Намагалася показати свою найкращу гру".

Наомі Осака: що відомо

• Японська тенісистка нанесла Вільямс першої поразки у півфіналі Australian Open. У попередні роки Серена або вибувала до стадії чвертьфіналу, або ж виходила до фіналу змагань.
  • Осака - триразова чемпіонка турнірів Великого Шолому (на US Open вона перемагала у 2018 та 2020 роках, на Australian Open - в 2019-му);
  • Переможна серія Осаки триває 20 матчів, і вона жодного разу не програвала фінал турнірів Великого Шолому;
  • Осака зустрічалася із Дженніфер Бреді у фіналі US Open-2020. Японці знадобилося три сети, щоб перемогти американку;
  • Загалом Осака і Бреді перед фіналом Australian Open-2021 зіграли між собою 3 матчі, рахунок 2:1 на користь японки.

• Фінальний матч між Осакою та Бреді відбудеться у суботу, 20 лютого.
  • 18-19 лютого визначаться фіналісти у чоловічій сітці Australian Open.
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТеніс