Прима - єдиний представник від України у чоловічому мас-старті на чемпіонаті світу в Поклюці

Прима - єдиний представник від України у чоловічому мас-старті на чемпіонаті світу в Поклюці

Прима - єдиний представник від України у чоловічому мас-старті на чемпіонаті світу в Поклюці AP

Богдан Цимбал - перший запасний.

За підсумками чоловічої індивідуальної гонки до мас-старту потрапив лише один представник від України - Артем Прима.

Що трапилося?

За підсумками чоловічої гонки переслідування Прима був єдиним біатлоністом, який майже гарантував собі участь у мас-старті. Артем займав 4-е місце у рейтингу біатлоністів, які боролися за 15 місць у гонці.

Окрім Прими, шанси на мас-старт мали також Богдан Цимбал та Дмитро Підручний, які перед індивідуальною гонкою займали 13-е та 16-е місце відповідно. Проте до списку головного тренера збірної України Юрая Санітри потрапив лише Дмитро Підручний, Богдан Цимбал гонку не біг.

Читайте також: Хто потрапляє у мас-старт за квотою чемпіонату світу (ситуація після переслідувань)

Підручний не зміг високо фінішувати в індивідуальній гонці: із 6 штрафними хвилинами українець зайняв 67-е місце. А ось Цимбал мав шанси на потрапляння до мас-старту, однак його у підсумку випередили на одне очко канадець Крістіан Гоу та швед Єспер Нелін.

Тим не менш, Цимбал став першим запасним перед мас-стартом. За умови, якщо хтось із біатлоністів, які гарантували собі участь у гонці, не зможе вийти на старт, Цимбал виступить у мас-старті. Дмитро Підручний також має теоретичні шанси на участь у гонці, але для цього потрібно, щоб у ній не взяли участь три спортсмени.

Читайте також: Прима - у топ-10, Легрейд - чемпіон світу. Результати індивідуальної гонки

Артем Прима стартуватиме у гонці під 16 номером. Він став найкращим серед біатлоністів, які не гарантували собі потрапляння у якості призера чемпіонату світу або представника топ-15 загального заліку Кубка світу.

Повний список на чоловічий мас-старт дивіться тут

Окрім Артема Прими, участь у чоловічому чемпіонаті світу собі забезпечили:

  • призери чемпіонату світу: Мартін Понсілуома, Себастьян Самуельссон (обидва - Швеція), Емільєн Жаклєн, Сімон Дестьйо (обидва - Франція), Штурла Легрейд, Йоганнес Бьо, Йоганнес Дале (всі - Норвегія), Арнд Пайффер (Німеччина)
  • топ-15 загального заліку Кубка світу: Кантен Фійон-Майє (Франція), Тарьєй Бьо, Ветле Шотле Крістіансен (обидва - Норвегія), Лукас Хофер (Італія), Яков Фак (Словенія), Бенедікт Долль (Німеччина), Зімон Едер (Австрія),

Найбільше представництво у мас-старті має Норвегія - 5 спортсменівЙоганнес Бьо є лідером заліку у мас-старті, завдяки чому Норвегія змогла делегувати 5 спортсменів. Ветле Шотле Крістіансен не брав участі у жодній гонці на чемпіонаті світу в Поклюці. По 4 спортсмени виступлять від збірної Швеції, Франції та СБР.

Окрім мас-старту, Артем Прима також виступить в одиночному міксті. Естафетна гонка відбудеться у четвер, 18 лютого.

Що відомо

  • Прима вдруге у кар'єрі виступить у мас-старті на чемпіонаті світу з біатлону. В 2020 році український біатлоніст фінішував 20-м на турнірі в Антгольц-Антерсельві;
  • На чемпіонаті світу-2020 Україну у чоловічому мас-старті представляли двоє спортсменів: окрім Артема Прими, у гонці брав участь Дмитро Підручний (23-е місце);
  • Артем Прима на чемпіонаті світу в Поклюці двічі фінішував у топ-10: 8-е місце в гонці переслідування та 9-е місце в індивідуальній гонці.

Розклад заключних гонок чемпіонату світу у Поклюці

  • 18 лютого. Одиночний мікст
  • 20 лютого. Чоловіча та жіноча естафети
  • 21 лютого. Чоловічий та жіночий мас-старти
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТеніс