Постковідний синдром: де і як його лікують у Хмельницькому

Постковідний синдром: де і як його лікують у Хмельницькому

Постковідний синдром: де і як його лікують у Хмельницькому
Фото: Суспільне Поділля

Реабілітацію за спеціальною програмою, яка діє у Хмельницькому обласному госпіталю ветеранів війни пройшли 38 жителів області, котрі перехворіли на COVID-19. Про це розповіла директорка госпіталю Оксана Бочкарьова.

За її словами, лікувати пацієнтів з постковідним синдромом медичний заклад розпочав з 16 січня 2021 року, і це є ініціативою госпіталю. Триває реабілітація не менше двох тижнів.

Житель Кам’янець-Подільського 66-річний Григорій Карпенко у госпіталі ветеранів він лікується дев'ять днів: “сімейний лікар дав довідку, що перехворів на коронавірус, тут лікарі взяли повторний аналіз. Почали крапельниці ставити, пішли процедури, консультації лікарів. Пішов лікувальний процес”.

Житель Кам’янець-Подільського Григорій Карпенко лікується від постковідного стану в хмельницькому госпіталі
Житель Кам’янець-Подільського Григорій Карпенко лікується від постковідного стану в хмельницькому госпіталі. Фото: Суспільне Поділля

Кожен пацієнт котрий перехворів на COVID-19 проходить індивідуальну реабілітацію, каже лікарка фізичної та реабілітаційної медицини обласного госпіталю ветеранів війни Леся Корчик.

“Є в нас пацієнтка, котра позаймалася з нами 4-5 разів і вона каже, в мене нарешті пропав страх перед реабілітацією. Є пацієнти, які приходять і з першого дня давайте будемо займатися. Ми їм кажемо ні, почекайте. Ми подивимося, наскільки ви можете тиск врегулювати, ніскільки врегулюється ваш пульс”, - каже лікарка.

При індивідуальній реабілітації також враховують час відновлення пацієнта, говорить Леся Корчик. Одним після фізичних вправ для відновлення необхідно 30 секунд, іншим 3 години, додає лікарка.

Пацієнти поступають з різними симптомами, каже завідувачка терапевтичного відділення Анжела Бартко. У госпіталі функціонують терапевтичне, неврологічне, кардіологічне, хірургічне та реабілітаційне відділення. В залежності від симптоматики пацієнта направляють і одне з цих відділень.

Пацієнти поступають з різними симптомами, каже завідувачка терапевтичного відділення Анжела Бартко
Пацієнти поступають з різними симптомами, каже завідувачка терапевтичного відділення Анжела Бартко. Фото: Суспільне Поділля

“Скаржиться на занадто втомлюваність швидку, на задишку, на кашель на нестачу повітря, на підвищення температури тіла, на розлади травлення, погіршення пам’яті, розлади концентрації уваги, депресивні стани, психічні розлади. В залежності від клініки, в залежності від симптомів вони потрапляють в профільні відділення де їм надається кваліфікована допомога”, - коментує Анжела Бартко.

За словами завідувачки амбулаторії сімейної медицини №1 Хмельницької міськради Наталії Костюк, статистики хто страждає на постковідний синдром не ведеться. Для того, щоб пройти реабілітацію потрібно направлення від сімейного лікаря і результат тесту на імуноглобулін М.

“Після кожної хвороби кожна людина хоче себе відчувати здоровою і йти працювати надалі на роботу. Але ж ці люди приходять і кажуть: зараз мені добре, а на вечір стає знову погано. На наступний день так само. То з'являється температура, то з’явилася задишка. Тобто, він не може вийти на роботу. Він не може виконувати ті вправи, які виконував перед цим”, - каже Наталія Костюк.

Читайте також

На початок