Верховна рада у першому читанні ухвалила проєкт закону про приватну детективну діяльність.
Відповідне рішення підтримали 334 депутати на засіданні 17 лютого.
Як зазначено у пояснювальній записці, метою законопроєкту є визначення загальних правових засад організації приватної детективної (розшукової) діяльності в Україні як одного зі шляхів забезпечення конституційних гарантій людини та громадянина.
Відповідно до законопроєкту, Міністерство внутрішніх справ має дозволити діяльність приватних детективів, а також об’єднання приватних детективів щодо надання замовникам на платній договірній основі детективних послуг.
"Досвід країн, у яких приватна детективна діяльність законодавчо врегульована, показує, що функціонування приватних детективів, детективних підприємств (агентств) та їх об’єднань значно підвищує відповідальність державної правоохоронної системи за своєчасне і високопрофесійне реагування на потреби громадян і суспільства, звільняє правоохоронців від необхідності виконання багатьох незначних та невластивих їм функцій, сприяє загальному оздоровленню криміногенної ситуації", - зазначено в пояснювальній записці.
Читайте також: Приватні детективи: чи потрібен закон, який регулює їхню діяльність
Автори подання зазначили, що приватні детективи також проводять велику роботу з пошуку осіб, місце знаходження яких не відоме, розшуку зниклого майна і тварин, виявленню фактів порушень прав інтелектуальної власності, насамперед незаконного використання товарних знаків та інше.
За неофіційними даними, наразі в усіх регіонах України працює кілька тисяч приватних детективів та приватних детективних агентств.
Що відомо
- У січні в Києві СБУ припинила протиправну діяльність приватного детективного агентства, яке "зливало" інформацію із закритих баз даних.