Організація Об'єднаних Націй заявила, що підніме перед владою Об'єднаних Арабських Еміратів питання про утримання правителем Дубая своєї дочки принцеси Латіфи Аль Мактум. Раніше Велика Британія звинуватила її батька шейха Мохаммеда у викраденні та залякуванні.
Як пише BBC, 35-річна принцеса деякий час надсилала друзям таємні відеозвернення, записані на смартфон у ванній кімнаті за зачиненими дверима, а у 2018 році невдало намагалася втекти з ОАЕ. Латіфа звинуватила свого батька в тому, що після цього випадку він тримає її "в заручниках", і вона "боїться за своє життя".
Видання отримало відео, де принцеса розповідає, що "силовики накачали її транквілізаторами під час невдалої спроби втечі на човні та повернули назад".
Друзі принцеси заявили, що вона припинила надсилати їм повідомлення і закликали ООН втрутитися у ситуацію. Раніше офіційний Дубай заявив, що принцеса перебуває у безпеці разом зі своєю родиною.
Управління Верховного комісара ООН з прав людини відповіло на звернення, припустивши, що допитає ОАЕ щодо ситуації з принцесою Латіфою. Представник заявив, що робоча група ООН може розпочати розслідування після того, як будуть проаналізовані відеозаписи принцеси.
Батько Латіфи
Батьком принцеси Латіфи є шейх Мохаммед ібн Рашид Аль Мактума, він є одним з найбагатших глав держав у світі, правителем Дубая і віцепрезидентом ОАЕ.
Шейх Мохаммед успішно вибудував Дубай, але правозахисники стверджують, що за його правління критика влади є недопустимою і прогресує дискримінація жінок. У лютому 2018 року принцеса Латіфа за допомогою друзів спробувала втекти з Дубая, щоб почати нове життя.
"Мені не дозволяють водити машину, мені взагалі не дозволяють подорожувати або залишати Дубай", — сказала принцеса Латіфа на відео, записаному незадовго до своєї втечі.
Але через кілька днів після того, як вона втекла, була перехоплена в Індійському океані. Принцеса була доставлена назад у Дубай, де залишається досі. Її батько сказав, що діє в її інтересах і вона "у безпеці". Шейх Мохаммед має велике підприємство, яке займається кінними перегонами, і часто відвідує масштабні заходи.
Втеча дружини й доньок
У березні 2020 року Верховний суд Британії визнав винним шейха Мохаммеда у викраденні двох доньок, їх примусовому поверненні в Об'єднані Арабські Емірати й кампанії із залякування його дружини — принцеси Хайї.
Правитель Дубая наполягав, аби деталі справи не публікували у відкритому доступі. Проте його скаргу відхилили, вирішивши, що ця інформація становить суспільний інтерес. Суд також вирішив, що шейх "не був відкритим та чесним перед судом".
Справа, яка розглядалася близько восьми місяців, стосувалася конфлікту між Аль Мактумом і принцесою Хайєю, яка у 2019 році втекла з Дубая разом із двома дітьми. Своїх друзів вона повідомила, що непокоїться за безпеку та життя. Вислухавши свідків та вивчивши докази, суд дійшов висновку, що шейх Аль Мактум несе відповідальність за викрадення і примусове повернення двох своїх доньок:
- Шамси аль Мактум, яка втекла з сімейного маєтку у Британії в графстві Суррей у 2000 році, але пізніше агенти шейха Аль Мактума знайшли її в іншому графстві, нібито вкололи їй заспокійливе і проти її волі повернули до ОАЕ, де вона утримується й досі;
- Латіфа бін Мохаммед Аль Мактум, яка здійснила дві невдалі спроби втекти від батька — у 2002 та 2018 роках. Після першої вона утримувалася в полоні в Дубаї понад три роки. Після другої її знайшли в Індії й силоміць повернули до Дубая, де вона й досі лишається під домашнім арештом. Суддя визнав правдивими твердження про фізичне насильство шейха Аль Мактума щодо принцеси Латіфи.
Суд також дійшов висновку, що шейх продовжує утримувати обох жінок в "режимі позбавлення волі".
45-річна принцеса Хайя, донька колишнього короля Йорданії Хусейна, одружилася з шейхом Аль Мактумом у 2004 році, ставши його шостою і наймолодшою дружиною. У подружжя є двоє неповнолітніх дітей — 7 і 11 років. Загалом він має 23 дитини від різних дружин.
Читайте також
ООН назвала найсерйознішу проблему світу у сфері прав людини
Через пандемію коронавірусу світ може повернутися до гендерних стереотипів 50-х років — ООН