Перейти до основного змісту
В Іспанії спалахнули протести через арешт репера-марксиста

В Іспанії спалахнули протести через арешт репера-марксиста

В Іспанії спалахнули протести через арешт репера-марксиста
. AP

В Іспанії спалахнули антиурядові протести, спричинені арештом репера Пабло Аселя, який виступав із критикою монархії. Після затримання музиканта на вулиці вийшли тисячі іспанців, у відповідь поліція застосувала гумові кулі та кийки.

З чого все почалося

Іспанське правосуддя звернуло увагу на репера через один з його музичних творів та 64 твіти, зроблені у період із 2014 по 2016 роки, у яких побачило образу монархії та державних інститутів, а також виправдання тероризму, повідомляє DW.

Суд засудив Аселя до дворічного ув’язнення та штрафу розміром 24 300 євро, причому в разі несплати замість штрафу репер міг отримати ще один додатковий рік ув’язнення. 12 лютого він мав добровільно з’явитися до в’язниці та здатися правосуддю. Однак музикант відмовився виконати судову постанову та заявив, що не визнає вирок. Після цього він забарикадувався у будівлі Університету Лерида, розташованому в Каталонії за 150 кілометрів від Барселони. Підтримати репера прийшли близько 50 прихильників, серед яких були й студенти. Активісти всіляко намагалися завадити правоохоронцям та застосовували проти них вогнегасники.

Однак уранці 16 лютого після протистояння, що тривало близько доби, поліція все одно затримала Аселя.

"Перемога буде за нами. Не буде ані забуття, ані прощення", – заявив Асель під час арешту.

Іспанці вийшли на вулиці

Увечері 16 лютого на вулиці іспанських міст вийшли тисячі людей. У Барселоні, Валенсії, Жироні та Пальмі-де-Майорці та деяких інших містах сталися сутички з поліцією.

Зокрема, у центрі Барселоні демонстранти звели барикади, жбурляли у поліцейських каміння, пляшки, петарди та підпалювали сміттєві бакти. Також вони скандували "Свободу Пабло Аселю" та "Смерть іспанському режиму".

Як зазначає BBC, чимало демонстрантів також вигукували гасла на підтримку незалежності Каталонії.

Понад двісті іспанських зірок, зокрема, режисер Педро Альмодовара та актор Хав’єр Бардем, підписали петицію на підтримку заарештованого репера. У відповідь іспанський уряд пообіцяв пом’якшити закони та запровадити м’якіші покарання, однак не відмовився від арешту.

Хто такий Пабло Асель

Асель, справжнє ім’я якого – Пабло Рівадулла Дуро, є іспаномовним репером. Політичні погляди Аселя близькі до марксизму, у своїй творчості він торкається теми пригнічення іспанських робітників капіталістами, всіляко критикує монархію та сучасну економічну систему та закликає чинити їй збройний опір. Зокрема, у творі "Хуан Карлос де Бурбон" артист називав королівську родину та особисто короля Іспанії Хуана Карлоса де Бурбона крадіями та злочинною бандою, звинувачував поліцейських в убивстві мігрантів та вимагав покласти край "фашистській монархії".

На момент арешту він мав близько 83 тисяч підписників на YouTube.

Що відомо

  • 25 січня у Нідерландах під час антикоронавірусних протестів заарештували понад 100 людей.
  • 31 січня поліція Брюсселя розігнала акцію протесту проти карантинних заходів, впроваджених урядом країни через поширення коронавірусу. В демонстрації взяли участь близько 400 осіб.

Топ дня

Вибір редакції

На початок