Вони "не на балансі". У місті на Рівненщині десятки людей без зарплати з нового року

Вони "не на балансі". У місті на Рівненщині десятки людей без зарплати з нового року

Ексклюзивно
Вони "не на балансі". У місті на Рівненщині десятки людей без зарплати з нового року Суспільне Рівне

Півтора місяця без зарплати лишаються працівники п'яти закладів та установ у місті Корець на Рівненщині. Йдеться про будинок культури, систему бібліотек, Трудовий архів, Профдезінфекцію та методкабінет.

Заклади перебувають у власності територіальних громад новоутвореного Рівненського району, куди перейшли у спадок від ліквідованої Корецької районної ради. А депутати Корецької міськради брати установи у власність громади відмовилися.

Працюють "за так"

У Корецькому районному будинку культури впродовж декількох останніх років триває капремонт. Вже замінили вікна та систему опалення. Чи завершать у залі оздоблювальні роботи – директорка не знає.

Вони "не на балансі". У місті на Рівненщині десятки людей без зарплати з нового рокуСуспільне Рівне

"Я не знаю, як буде далі. Бо договори з підрядниками, були заключені (договори,-ред.) зі мною, як з директором районного будинку культури. Надалі вони будуть недійсні", – каже директорка Катерина Зубрицька.

Від початку року пані Катерина не отримує заробітну плату. Як і ще чотирнадцять її колег.

"Це дві методистки, серед яких одна матір-одиначка. 2 сторожі, електрик і керівники народних аматорських колективів. Вони всі – за бортом", – говорить директорка.

Вони "не на балансі". У місті на Рівненщині десятки людей без зарплати з нового рокуСуспільне Рівне

Така ж ситуація і в іншому закладі – Корецькій централізованій системі публічно-шкільних бібліотек. В її складі дві міські книгозбірні та ще 22 філії у селах колишнього Корецького району. Доля їх працівників – поки невідома.

Вони "не на балансі". У місті на Рівненщині десятки людей без зарплати з нового рокуСуспільне Рівне

"Я не прошу місця. Я прошу – звільніть мене нормально і подякуйте. В мене немає аварійних бібліотек. А виходить, що ми викинуті, як відпрацьований матеріал. Ми заручники. Нас не можуть розрахувати і зарплату дати. Не кажу вже про подяку", – розповідає директорка Корецької централізованої системи публічно-шкільних бібліотек Ніна Грановська.

Півтора місяця без зарплатні у Корці зараз залишаються працівники п'яти закладів та установ. Окрім районного будинку культури та Системи публічно-шкільних бібліотек - це Трудовий архів, Профдезінфекція та Корецький методкабінет.

Чому до цього дійшло

Усі ці заклади зараз перебувають у спільній власності територіальних громад новоутвореного Рівненського району, куди перейшли у спадок від ліквідованої Корецької районної ради.

Вони "не на балансі". У місті на Рівненщині десятки людей без зарплати з нового рокуСуспільне Рівне

"Згідно закону про децентралізацію, – Рівненська районна рада його дотримується, – ми зобов'язані передати усі об'єкти, які були на території старих районів в ті новостворені ОТГ і громади, які зараз існують, які отримали нові бюджети, які вже самі формують собі різні галузі розвитку свого району. Ми зобов'язані це зробити. Це чітка норма закону", – пояснює заступник голови Рівненської районної ради Олег Карпяк.

Комусь пощастило, комусь – ні

Депутати ради Корецької міської громади погодилися прийняти у комунальну власність лише майно згаданих закладів та установ. Частині працівників районного будинку культури та Системи публічно-шкільних бібліотек запропонували роботу в комунальних закладах Корецької міської громади.

Доля інших, а це близько пів сотні осіб – невирішена.

Вони "не на балансі". У місті на Рівненщині десятки людей без зарплати з нового рокуСуспільне Рівне

"Ці всі структури були роздуті. Більшість людей... Ну, не зайві. Але. Громада не може дозволити собі їх всіх утримувати. В нас чотири двірники. А працівників культури – більше ста. Ми прорахували: якби прийняли всіх до себе – це понад 25 мільйонів на рік. А в нас власних надходжень – 68 млн. Це з врахуванням того, що ми вже половину забрали", – розповів керуючий справами Корецької міської ради Андрій Сайчук.

Посадовець зазначив, що порушення закону про децентралізацію у цій ситуації не вбачає.

Натомість заступник голови Рівненської районної ради Олег Карпяк у програмі "Сьогодні. Головне" зазначив:

"Вони виклали недолугість цього закону, який прийняла Верховна рада. Їм треба ставити 12 балів. Всі оці "лазєйки", зачіпки для юристів, вони використали повністю. Але тут є моральний аспект, на який Корець закриває очі, бо це не люди з Рівного чи з іншої планети. Це корецькі люди, які мають право на зарплатню", - каже Олег Карпяк.

Натомість Андрій Сайчук відповів, що частину закладів і установ місто вже взяло до себе. Відтак із 245-ти людей, які працюють в організаціях, які реорганізують,147 людей Корецька міськрада прийняла до себе і вже виплачує зарплатню.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди