Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запросило ексначальника відділу Генпрокуратури Костянтина Кулика та суддю Конституційного суду у відставці Михайла Гультая для надання пояснень через ознаки декларування недостовірних відомостей.
Як повідомили у відомстві, Гультая та Кулика для надання пояснень запросили на 19 лютого, з 10.00 до 13.00. На цьому тижні НАЗК також запросила для надання пояснень дев'ятьох представників політичних партій.
Хто такі
Костянтин Кулик - колишній військовий прокурор, звинувачений у незаконному збагаченні та звільнений з посади в листопаді 2019 року генеральним прокурором Русланом Рябошапкою через те, що не пройшов переатестацію. Після цього Кулик звинуватив Рябошапку в тому, що той блокував розслідування економічних злочинів оточення Януковича, зокрема у справі про махінації із зовнішньою позикою.
26 грудня 2019 року Кулик подав до Окружного адміністративного суду Києва позов про визнання протиправним і скасування наказу про його звільнення з органів прокуратури, поновлення на роботі, стягнення середньої зарплати за час вимушеного прогулу. У своєму рішенні від 31 березня 2020 року суд не знайшов правових підстав для задоволення позову Кулика.
До 2019 року Кулик працював заступником начальника Департаменту міжнародно-правової співпраці ГПУ та розслідував кримінальну справу бізнесмена Сергія Курченка - це була одна з п'яти справ, де фігурував Микола ЗлочевськийВеликий український промисловець. У бізнесі з 1991 року він разом з однокурсником заснував компанію, яка займалася експортом металу, потім торгувала нафтою і нафтопродуктами. У 2002 році заснував Burisma Group. Двічі обирався до парламенту за списком Партії регіонів. З кінця 2003 року, при прем'єрі і президенті Януковичі, займав пости в державних відомствах, які відали ліцензіями на розвідку і розробку нафтогазових родовищ.. У цій справі в січні 2019 року Генпрокуратура викликала Миколи Злочевського на допит.
У березні 2020 року Руслана Рябошапку відправили у відставку. Після цього він натякнув, що його відхід вигідний колишньому власнику "ПриватБанку" - бізнесменові Ігорю Коломойському, з яким українські ЗМІ багато разів пов'язували і Костянтина Кулика.
У 2016 році Кулику пред’явили обвинувачувальний акт у незаконному збагаченні на суму 2,8 мільйона гривень. Зокрема, на матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва. Згодом НАБУ звинуватило Кулика у зловживанні службовим становищем для впливу на слідство.
1 січня 2021 року Міністерство фінансів США ввело санкції проти ряду українців за втручання у вибори, зокрема і проти Кулика.
Михайло Гультай - суддя Конституційного суду, якого у вересні 2019 року відправили у відставку.
Що відомо
- За даними НАЗК, понад 10 тисяч посадовців, які умисно не подали декларації, не будуть притягнуті до кримінальної відповідальності через відповідне рішення Конституційного суду.