Пункт перетримки безпритульних собак в Івано-Франківську будуть розширювати

Пункт перетримки безпритульних собак в Івано-Франківську будуть розширювати

Пункт перетримки безпритульних собак в Івано-Франківську будуть розширювати

Кількість місць для безпритульних собак у пункті перетримки КП "Полігон" до квітня планують збільшити до 50-ти. А до кінця року таких місць повинно бути 100, – каже директор підприємства Юрій Мороз.

Зараз в пункті перетримки перебуває 17 собак. За словами директора "Полігону" Юрія Мороза, із власником території є домовленість про оренду решти 50 арів землі. Це дозволить збільшити кількість тварин та облаштувати все необхідне для їх стерилізації та карантинної перетримки: "Ми зараз взяли в оренду 10 вольєрів. Три вольєри ми уже зробили, вони - дійсно нормального типу, такі, як мають бути. На протязі січня-лютого нам зроблять ще 5-6 вольєрів. До квітня тут буде стояти приблизно 25 вольєрів. Деякі собаки будуть самі у вольєрі, деякі – по дві. Ми будемо робити і спарені вольєри, й ординарні".

Волонтерка Катерина Гуменюк пояснює, що в Павлівці створений пункт перетримки на орендованій ділянці уже існуючого приватного притулку. Щодо самого притулку, то, за її словами, він існує виключно за гроші небайдужих людей: "25 гривень на утримання однієї тварини на добу з врахуванням харчування, зарплати, бензину та, при потребі, лікування – це, насправді, є смішна сума. Перш ніж завозити туди тварин, необхідно довести до ладу уже існуючий притулок. Тобто, для запобігання поширення інфекцій необхідно вакцинувати тварин якісною вакциною, треба зробити карантинне приміщення, забезпечити собак нормальним харчуванням та нормальним доглядом".

"Коли сніг, добратися туди неможливо, під’їхати туди неможливо. Загони з собаками – у болоті. Насправді, воно виглядає так: вони завезли три вольєри. Ми з волонтерами, з Наталією Сербин завезли туди п’ятдесят нових буд, то навіть в ті вольєри поскладали наші буди", – розповідає Катерина Гуменюк про умови в притулку.

Пункт перетримки безпритульних тварин на орендованих 14, 5 арах землі у селі Павлівка відкрили 3 січня цього року. Спочатку, після надходження заяв, працівники КП "Полігон" виловлюють собак на вулицях міста. Після цього їх стерилізують та вакцинують.

За словами ветлікаря КП "Полігон" ТПВ Миколи Полюка, на операцію однієї тварини він витрачає до години часу. За день лікар може оперувати до 6 собак. Микола Полюк пояснює: "З молодняком ми не працюємо, тому що можуть бути вірусовані псевдомонозом, парвовірусним ентеритом, чумою. Ми не можемо дати раду з ними, тому що в нас – потік тварин. Переважно, беремо дорослих тварин, стерилізуємо, даємо антибіотики".

Інформацію про тварин вносять у базу даних та разом з фотографією публікують на сайті, щоб прилаштувати тварин. "Сюди додаємо кліпсу і, при потребі, чіп. Кліпси даються всім безпритульним тваринам, згодом їх відпускають. З цими кліпсами вони бігають, щоб повторно їх не ловили. А чіп ми віддаємо, якщо тварину влаштовують, наприклад, в "Дім Сірка", – долучається до розмови ветеринарна фельдшерка Христина Мула.

До кінця року тут планують створити умови для 100 безпритульних собак.

Авторка: Ірина Андріїв

Вибір редакції

На початок