Перейти до основного змісту
Українські туристи, які застрягли на Занзібарі, прилетіли до України

Українські туристи, які застрягли на Занзібарі, прилетіли до України

Оновлено
Українські туристи, які застрягли на Занзібарі, прилетіли до України
. wikimedia.org

180 українських туристів, які застрягли на африканському острові Занзібар через технічні несправності літака авіакомпанії SkyUp, прилетіли до України. Раніше вони розповіли у соціальних мережах про умови, в яких опинилися, а SkyUp пояснила, що саме сталося і що робить перевізник для розв'язання проблеми.

Як повідомили в авіакомпанії SkyUp, 15 лютого о 23:59 рейс PQ 1972 "Занзібар — Анталія — Київ" вилетів із Занзібару з усіма пасажирами, які не змогли вилетіти з острова за графіком.

"Після дозаправки та надання гарячого харчування пасажирам в Анталії літак прибув у Бориспіль 16 лютого о 09:47. Також цим рейсом доставлено весь багаж туристів", – йдеться у повідомленні.

Раніше про повернення туристів повідомляв речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко

"Літак з українськими туристами на борту вилетів із Занзібару до Києва в ніч на 16 лютого", – написав він.

Що сталося

"Близько 180 українських туристів застрягли на Занзібарі. МЗС та посольство в Кенії працюють з туроператором, щоб він забезпечив громадян належними умовами перебування на час затримки та якомога швидше вирішив питання їхнього повернення", – повідомив прессекретар міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у своєму Twitter.

За словами Ніколенка, причиною затримки стала поламка літака.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій станом на 17:30 15 лютого повідомив, що турецька сторона дозволила виліт на Анталію задля повернення українців.

"Інформую по проблемі вильоту літака SkyUp із Занзібару. Від турецької сторони отримали необхідний дозвіл вильоту на Анталію і далі на Київ. Скоро всіх повернемо", — повідомив він у Facebook.

Що кажуть застряглі туристи

Однією з українських туристок, які застрягли на Занзібарі, стала Анастасія Зінченко, відома як "дівчина з собачкою з Уханя", яка з лютого 2020 року знаходиться у стосунках з головою Державної міграційної служби України Максимом Соколюком і перебуває на острові саме з ним.

"Наче говорять, що літак буде. Третій раз їдемо всі до аеропорту", — повідомляла Зінченко у своїй історії в Instagram станом на 19:00 14 лютого.

Однак відразу після цього вона розповіла, що близько години туристи знаходилися біля готелю і нікуди не їхали, а лише чули обіцянки. При цьому "діти спали на підлозі, а люди сиділи". Туристів не заселяли назад до готелю, а SkyUp відповіла на звернення Зінченко, що "іноді затримки рейсів стаються".

"Це часто порушує плани й, безумовно, спричиняє незручності для пасажирів. Ваш рейс затримується з виробничих причин. Ми робимо все можливе, щоб якнайшвидше відновити роботу. Безпека пасажирів є нашим пріоритетом", — йдеться у скріншоті повідомлення авіакомпанії, який додала Зінченко.

Також дівчина просила про допомогу і розголос. За її словами, о 01:00 15 лютого 90 туристів привезли до хостелу, при цьому інформація, яку надавали людям, постійно змінювалася. Інших людей залишити в автобусі, де вони й ночували. Вона зазначила, що нібито 16 лютого мають прислати "літак із запчастинами для ремонту їхнього літака".

Тим часом до Соколюка також звернувся Криклій.

"Максим Соколюк, хоч там і тепліше, але чекаємо у Києві", — написав міністр інфраструктури.

Серед українців, які застрягли на острові, опинилась і Юлія Середюк. За її словами, туристам довелося провести в аеропорту кілька годин.

"Ми застрягли на Занзібарі! Сьогодні о 8:20 ми виїхали в аеропорт, о 10:30 були на місці. На нас чекала величезна черга, одночасно відлітали 4 рейси. О 12:50 за планом у нас мав бути виліт, але з’ясувалося, що ми не летимо. Чотири години очікування, і ми дізнаємось, що з технічних причин літак не може летіти", – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомила Юлія, після семи годин очікування туристів відвезли до міста та заселили в готель.

"Ми на місці, вже все добре. Втомилися, але не падаємо духом, а сприймаємо це як пригоду", – зазначила туристка.

Пояснення SkyUp

Авіакомпанія SkyUp пояснила станом на 14:00 15 лютого що з технічних причин рейс SkyUp Airlines PQ 6972 Занзібар — Київ не вилетів за розкладом.

"За кілька годин технічно літак був готовий здійснити рейс. Однак для дотримання правил і процедур при виконанні рейсу, зокрема щодо робочого часу екіпажів, для виконання рейсу потрібно було внести зміни в маршрут. А також, отримати відповідні необхідні дозвільні документи від країн, чиї кордони ми перетинаємо", — йдеться у повідомленні перевізника у Facebook.

Згідно з ним, представники авіакомпанії ведуть переговори з авіаційними органами країн, щоб отримати дозволи на проліт у їхньому повітряному просторі.

"Кілька разів ми отримували усні запевнення щодо готовності надати дозволи. Тоді ми розпочинали підготовку до рейсу, зриваючи пасажирів з місця, однак в останній момент отримували відмову. Нині до переговорів приєдналася Державіаслужба України, щоб пришвидшити розв'язання питання. Ще раз наголошуємо, технічно літак готовий здійснити рейс будь-якої хвилини", — запевнили у SkyUp.

Перевізник заявив, що "щиро шкодує, що пасажири опинилися в такій ситуації та зазнають незручностей".

"У зв’язку з високим сезоном на острові нам не вдалося відразу забезпечити пасажирів комфортним проживанням. Лише харчуванням і можливістю користуватися інфраструктурою готелів, однак наразі всі розселені в окремих номерах до 16.02.21", — заявили в авіакомпанії.

У SkyUp додали, що якщо авіакомпанія не отримає дозвільних документів на виліт 15 лютого, 16 лютого всі пасажири зможуть вилетіти до Києва регулярним рейсом. Актуальну інформацію про час вильоту пасажири отримають у смс-повідомленнях.

Що відомо

  • Танзанія є однією з країн, відкритих для українських туристів на тлі пандемії COVID-19.
  • Двоє киян повернулися з Танзанії та захворіли на тропічну малярію.
  • Курортне місто Шарм-ель-Шейх в Єгипті обнесли 36-кілометровою стіною для забезпечення безпеки туристів від ісламістських терористів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок