З 14 лютого - на любительський та спортивний, з 15 лютого - на промисловий: на Херсонщині розпочалась заборона на лов камбали-глоса в акваторії Чорного моря у зоні контролю управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області.
Заборона діятиме на період нересту камбали, - повідомляє Херсоснький рибоохоронний патруль.
Камбала (глоса) – цінна промислова риба, яка також є об'єктом спортивного і любительського рибальства.

З огляду на широку її популярність та враховуючи загальну заборону на її вилов, Херсонський рибоохоронний патруль нагадує, що за лов водних біоресурсів у період державної заборони порушникам може загрожувати адміністративна або кримінальна відповідальність.

Окрім того, порушнику доведеться відшкодувати збитки, завдані рибному господарству у розмірі 850 гривень за один екземпляр камбали-глоси. (постанова Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 №1209).
Що відомо:
- Камбала - глоса (Platichthys flesus) — один із двох видів річкових камбал (Platichthys), родини Камбалові (Pleuronectidae). Мешкає в Чорному та Азовському морях. Тримається у прибережжі на піщаних і мулистих ґрунтах. Також заходить в річки.
- Глоса овальна за формою риба, що має очі з правої сторони. Лівоокі особини трапляються дуже рідко. Максимальна довжина тіла її становить до 40 см, вага - до 2 кг, але зазвичай вага і розміри глоси набагато менші. Верхня поверхня, як правило, монотонно-коричневого кольору з червонувато-коричневими зірчастими плямами, із білою облямівкою, нижня поверхня — біла. На непарних плавцях круглі бурі плями. Трапляються іноді особини бурого кольору. Глоса чудово маскується, здатна змінювати колір, приймаючи забарвлення навколишнього дна.
- Статевої зрілості глоса досягає на третьому році життя. Метає ікру з кінця січня до середини березня, самка метає до тисячі ікринок. Мальки, які вилупилися з ікринок, протягом декількох місяців залишаються біля поверхні, де харчуються дрібними планктонними організмами.
- Молоді екземпляри глоси плавають в прибережній зоні, низько над дном і майстерно зариваються в пісок, залишаючи на поверхні лише очі. Підростаючи, глоса переселяється на великі глибини. Харчується червами, ракоподібними, краще полюбляючи креветок та дрібну рибу.