Старт-листи на гонки переслідування: хто з українців бігтиме та з яким відставанням

Старт-листи на гонки переслідування: хто з українців бігтиме та з яким відставанням

Ексклюзивно
Старт-листи на гонки переслідування: хто з українців бігтиме та з яким відставанням AP

Усі сім підуть на дистанцію.

Гонки переслідування закриють програму першого змагального тижня на чемпіонаті світу з біатлону. Це дисципліна, в яку відібралися топ-60 найкращих за результатами спринтерської гонки.

Серед українських біатлоністів у переслідування кваліфікувалися сім з восьми учасників спринту - три чоловіки та чотири жінки. Головний тренер збірної України Юрай Санітра підтвердив Суспільне Спорт, що всі українці бігтимуть гонку переслідування!

Це важливо як для змагальної практики, так і для боротьби за залікову зону і можливу кваліфікацію в мас-старт.

Дивіться пряму трансляцію обох гонок на сайті Суспільне Спорт. Дивитися біатлон сьогодні пряма трансляція - тут.

Старт-лист чоловічого переслідування (початок о 14:15)

  • 20. Артем Прима +1:02
  • 23. Дмитро Підручний +1:05
  • 30. Богдан Цимбал +1:20

Першим чоловічу гонку переслідування розпочне чемпіон світу у спринті Мартін Понсілуома, після якого стартують французи Сімон Дестьо (11 секунд) та Емільєн Жаклен (чемпіон світу у переслідуванні, 13 секунд).

Перший з українців - Артем Прима, який розпочне гонку 20-м. У нього відставання від 12-го місця усього 17 секунд, а до лідера 1 хвилина 2 секунди.

Майже одразу за Примою побіжить і Дмитро Підручний - він стартує на три секунди пізніше. А з відставанням в 1 хвилину 20 секунд розпочне гонку Богдан Цимбал.

Для Цимбала - це буде перше переслідування у кар'єрі на рівні Кубку світу, для Підручного - третя гонка цієї дисципліни в сезоні (Дмитро - чемпіон світу у переслідуванні 2019 року).

Лідер загального заліку - Йоганнес Бьо - розпочне гонку четвертим (23 секунди), а лідер заліку переслідування - Штурла Легрейд - сьомим (26 секунд).

Повний старт-лист на чоловіче переслідування

Старт-лист жіночого переслідування (початок о 16:30)

  • 11. Олена Підгрушна +1:05
  • 14. Дар'я Блашко +1:12
  • 37. Юлія Джима +1:57
  • 50. Валентина Семеренко +2:25

Відкриє гонку переслідування у жовто-червоному бібі лідера Тірілл Екгофф, яка матиме 12 та 14 секунд переваги на старті над найближчими переслідувачками - Анаїс Шевальє-Буше та Анною Солою, відповідно.

В інтервалі однієї хвилини стартує перша десятка, де серед інших бігтимуть Марте Ослбю Ройзеланд (44 секунди) та Ганна Еберг (59 секунд). Чинна чемпіонка світу - Доротея Вірер - розпочне гонку 20-ю (1:22 відставання).

Читайте також: "Не погоджуюся з Підгрушною". Ганна Еберг - про звинувачення українки у нечесній боротьбі в естафеті

Першою з українок стартуватиме Олена Підгрушна, за сім секунд після неї - Дар'я Блашко. У Юлії Джими майже дві хвилини відставання та 37-а позиція, а Валентина Семеренко розпочне гонку з відставанням у 2:25.

У цьому сезоні Валентина ще не провела жодного повноцінного переслідування: один раз знялася по ходу гонки, двічі не стартувала.

Повний старт-лист на жіноче переслідування

Ситуація з кваліфікаційними очками для мас-старту

  • Топ-15 найкращих у Кубку світу, а також усі медалісти особистих гонок чемпіонату світу потрапляють у мас-старт. Інших учасників добирають за квотою найкращих на чемпіонаті світу - сумою очок за підсумками спринту, переслідування та індивідуальної гонки.
  • Жоден з українців не може претендувати на потрапляння за квотою топ-15, тому потрібно або вигравати медалі, або набирати очки.
  • Поки що у чоловічому мас-старті є 15 вільних місць, у жіночому - 14. Рахувати очки потрібно буде уже після переслідування: у спринті набирали залікові очки Прима (21), Підручний (17), Цимбал (11) - у чоловіків, а також Підгрушна (30), Блашко (27) та Джима (4) - у жінок.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів