Українець Лесюк - єдиний не німець чи норвежець у топ-10 спринту на Кубку IBU. Результати гонки Біатлон Майбутнього

Чотири українці потрапили у гонку переслідування.

Перша гонка етапу Кубка IBU в словацькому Осрблі - чоловічий спринт - перетворилася, по суті, у відкритий чемпіонат Норвегії та Німеччини. У топ-10 - п'ять норвежців та чотири німці. У топ-15 - тільки чотири представники не цих двох країн.

Єдиний спортсмен не з Німеччини та Норвегії у топ-10 - українець Тарас Лесюк. У топ-15 потрапили два українці (крім Лесюка це також Денис Насико), а також два французи Уго Рівал та Мартен Буржуа Републік - інші позиції за норвежцями (6) та німцями (5).

Тарас Лесюк став одним з десяти біатлоністів, які закрили усі мішені в спринті. Така влучність дозволила йому фінішувати на сьомому місці - в 11 секундах від квіткової церемонії та в одній хвилині від переможця.

Лесюк був найшвидшим серед українців на дистанції: хвилина відставання від лідера, 22 місце. А от за швидкострільністю - п'ятий серед синьо-жовтих біатлоністів, трохи більше хвилини на 10 пострілів.

Другий результат серед українців у Дениса Насика - він фінішував 14-м з одним промахом. Насико третій в гонці за швидкострільністю, а ногами програв Лесюку трохи більше 12 секунд. Як наслідок, він зміг втримати своє 14-е місце по останньому колу.

І для Тараса Лесюка, і для Дениса Насика - це найкращий результат у кар'єрі в особистих гонках на етапах Кубка IBU.

Свій найкращий результат у сезоні показав також Андрій Доценко - два промахи та 23-е місце, по останньому колу він відіграв три позиції. За швидкістю Доценко другий найкращий серед українців: п'ять секунд повільніше за Лесюка.

Вдалося відібратися у гонку переслідування також Руслану Ткаленку. Він біг в одному темпі з Лесюком, Насиком, Доценком, але значно більше помилявся. Чотири промахи (по два на кожній стрільбі) - 51-е місце на фініші.

Сергій Телень, Руслан Бригадир та Віталій Труш - поза топ-60.

Перемогу в спринті здобув норвежець Гавард Богетвейт, який на 27 секунд (!) випередив німця Юстуса Штрелоу - в обох нулі. Третє місце у Ерленна Бьонтегора, який з двома промахами відстав від переможця на 43 секунди.

За швидкістю у гонці топ-9 позицій у біатлоністів з Норвегії та Німеччини.