Блоки для Стоунхенджу перевозили за 240 кілометрів до місця розташування — археологи

Блоки для Стоунхенджу перевозили за 240 кілометрів до місця розташування — археологи

Блоки для Стоунхенджу перевозили за 240 кілометрів до місця розташування — археологи wikimedia.org

Британські археологи повідомили, що знайшли ймовірне місце, де початково розміщувались блоки британської історичної пам’ятки Стоунхендж. За їхніми даними, частину каменів споруди звели на майданчику Ваун-Маун території Уельсу – приблизно за 240 кілометрів від нинішнього місця розташування в англійському графстві Вілтшир.

Як повідомляє The Guardian, археологи дійшли таких висновків після того, як знайшли на території одного з регіонів Уельсу, який на той момент був частиною Ірландії, велике кам’яне коло діаметром 110 метрів. З’ясувалося, що воно ідентичне рову, який оточує Стоунхендж.

Також науковці знайшли вздовж контуру кола серію підземних ям, які за формою подібні до блакитних каменів Стоунхенджу. За словами дослідників, одна з ям має відбиток, який відповідає поперечному перерізу блакитного каменю та підходить до нього як "ключ у замку".

"Я вивчаю Стоунхендж вже 20 років, і це дійсно найзахопливіша річ, яку ми коли-небудь знаходили", – прокоментував виданню відкриття професор британської пізньої передісторії в Університетському коледжі Лондона Майк Паркер Пірсон.

Також з’ясувалося, що камені, що залишилися у Ваун-Маун, та моноліти Стоунхенджу належать до однакового типу породи. Це – сіро-блакитний піщаник. При цьому поблизу нинішнього розташування споруди подібних порід немає.

Таким чином, знайдені свідоцтва підтверджують багатовікову теорію про те, що найбільший доісторичний пам'ятник країни був зведений в Уельсі, де шанувався протягом сотень років, перш ніж був демонтований і перевезений у Вілтшир.

Історики припускають, що стародавні мешканці Ваун-Маун, які звели мегаліт, з невідомої причини вирішили переселитися на територію сучасної Англії. При цьому вони розібрали вже наявну споруду та забрали її частини із собою.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше