Три українці у топ-30. Результати чоловічого спринту на чемпіонат світу

Три українці у топ-30. Результати чоловічого спринту на чемпіонат світу AP

Переможцем став швед Мартін Понсілуома.

Після змішаної естафети, на якій збірна України фінішувала четвертою, хоча мала шанси на подіум, наступним стартом на чемпіонаті світу був чоловічий спринт.

У складі збірної України у гонці брали участь четверо спортсменів - Антон Дудченко, Дмитро Підручний, Артем Прима та Богдан Цимбал.

Одним із перших (7-й стартовий номер) гонку у складі збірної України розпочинав Антон Дудченко. Стрільба у українця не вийшла: після двох хиб на першому вогневому режимі та однієї незакритої мишені на "стійці" Дудченко не міг розраховувати на високі місця - найгірший результат серед українців, 78-е місце.

Дмитро Підручний (46-й) також не зміг розраховувати на високі результати через стрільбою. І під час першого вогневого рубежу, і під час "стійки" лідер збірної України не закрив по одній мішені. Але фінішував вище за Дудченка - 23-е місце: допомогла як робота під час стрільби (за 50.4 секунди українець закрив обидві мішені), та й на дистанції програв найкращому - Йоганнесу Бьо лише 50 секунд.

Артем Прима (93-й) та Богдан Цимбал (97-й) стартували серед пізніх стартових номерів. Прима розпочав із хиби на першій стрільбі, а ось Богдан Цимбал закрив усі перші 5 мішеней. Стрільба стоячи пройшла для Прими значно краще - жодного промаху та відставання у 53.9 секунди від Понсілуоми. А Цимбал взагалі двічі відстріляв чисто і за підсумками другої стрільби навіть випереджав Приму.

Як і Підручний, Прима дуже добре відпрацював на вогневих рубежах - 51.1 секунди знадобилися Артему для стрільби на "лежці" та "стійці". Проте Цимбал відстріляв точно 10 мішеней ще швидше за партнерів по збірній - за 47.2 секунди, що стало найкращим результатом у гонці.

У підсумку Прима фінішував 20-м, випередивши Дмитра Підручного лише на 3.2 секунди, маючи на одну хибу менше. А ось Цимбал відстав ходом і фінішував 30-м, продемонструвавши найкращий результат у кар'єрі на чемпіонатах світу.

Таким чином, у гонку переслідування відібралися троє українців - Артем Прима, Дмитро Підручний та Богдан Цимбал.

"Золото" у чоловічому спринті здобув швед Мартін Понсілуома, який відстріляв чисто обидві вогневі рубежі і пройшов швидше дистанцію за француза Сімона Дестьє, який зайняв друге місце. У трійку також ввійшов ще один представник Франції - Емільєн Жалкєн програв Понсілуомі 12.9 секунди, припустившись однієї хиби.

Найшвидший у спринті - норвежець Йоганнес Бьо зайняв 5-е місце: дві хиби під час першої стрільби завадили йому потрапити на подіум.