У Херсоні розробляють нові умови встановлення МАФів

У Херсоні розробляють нові умови встановлення МАФів

У Херсоні розробляють нові умови встановлення МАФів Суспільне Херсон

Депутати Херсонської міської ради розробляють проєкт рішення, яке має пом’якшити мораторій на встановлення нових МАФів у місті. Про це Суспільному розказав один із його ініціаторів Ілля Карамаліков.

Депутат говорить, що деякі підприємці отримали листи відповідності до введення мораторію. Тому, на його думку, треба дати можливість завершити процедуру та отримати відповідь від влади.

"Розділяємо умовно всі МАФи на 2 категорії. Перша - це абсолютно незаконні. Безумовно, їх треба демонтувати. Другі - це ті, які були встановлені тим чи іншим чином з документами, які мають чинні паспорти прив’язки, на які ці терміни закінчуються. У цьому випадку ми вважаємо, треба дати людям змогу ці паспорти подовжити. За умови, що вони дотримуються всіх встановлених норм. Деякі паспорти видавалися із порушенням норм. Тому сенс проєкту рішення - всі паспорти прив’язки, які добігають до завершення терміну дії, вони знову виходять на архітектурну комісію, де перевіряється дотримання всіх норм і тоді вони подовжуються", - говорить депутат Херсонської міської ради Ілля Карамаліков.

По МАФу, який почали встановлювати на вулиці Комкова поблизу державного аграрно-економічного університету, Херсонський господарський суд за позовом міськради 8 лютого прийняв рішення про заборону його власникам продовжувати будівництво.

У Херсоні змінюють умови встановлення МАФівСуспільне Херсон

Депутат міськради Ігор Пастух виступає проти кіосків, на які були подані документи на погодження і які ще не отримали паспортів прив’язки:

"В зв’язку з тим, що у нас немає комплексної схеми і немає архетипів, тобто я не розумію, які це будуть ларьки. Чи такі, чи такі, широкі, великі. Тому я голосую проти категорично. Проти того, щоб у нас знову встановлювалися якісь ларьки, МАФи, проти того, щоб у нас було місто не Херсон, а Шанхай".

Арсен Мозговий отримав документи на встановлення кількох МАФів у місті, зараз, говорить, ці паспорти прив’язки відмінили. Чоловік вважає – це незаконно:

"Вони видавалися архітектурою, а відмінила їх зовсім інша людина. Це є порушенням законодавства. Тому що відміняти документи можуть тільки ті, хто їх видавав. Пояснили тим, що я ніби надав недостовірну інформацію. У паспорті прив’язки було вказано, що МАФ встановлять на зеленій зоні. Я узгодив це встановлення по комунікаціях – по воді, теплопостачанню. Я не розумію, чому ті, хто платить до бюджету, хто входить до пайової участі… Ми уклали угоду із комунальним підприємством на благоустрій, прибирання території, чому нам не дають працювати".

Нову редакцію проєкту рішення про пом’якшення мораторію на видачу документів на встановлення МАФів у Херсоні мають розглянути на сесії міськради 26 лютого, сказав Ілля Карамаліков.

Наталія Тимофєєва, Ігор Педченко, Владислав Купрєєв.

Що відомо

  • на першій сесії Херсонської міськради 8 скликання у листопаді 2020 року міський голова Ігор Колихаєв сказав, що видав своє перше розпорядження, яке стосується нових МАФів.
  • За мораторій на видачу дозвільної документації на встановлення МАФів депутати Херсонської міської ради проголосували на сесії 11 грудня 2020 року.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди