Очільника Міжнародної федерації важкої атлетики відсторонили через підозри в корупції

Очільника Міжнародної федерації важкої атлетики відсторонили через підозри в корупції

Очільника Міжнародної федерації важкої атлетики відсторонили через підозри в корупції investing.com

Президенту Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) Тамашу Аяну закидають корупційні дії. На позачерговому засіданні Виконавчого комітету організації ухвалили рішення усунути його від виконання обов'язків терміном на 90 днів.

Про це повідомляє офіційний сайт IWF. Звинувачення щодо 81-річного угорця були оприлюднені у документальному фільмі "Таємна справа про допінг: володар штанги" , який був показаний німецьким мовником ARD. У фільмі-розслідуванні Аяну закидають створення "культури корупції", приховування допінгу та фінансові махінації.

У заяві Федерації йдеться, що буде залучена група незалежних експертів для оцінки обґрунтованості тверджень каналу ARD. Очікується, що ця робота буде завершена протягом 90-денного періоду й почнеться негайно.

Сам чиновник категорично відхрестився від звинувачень.

Звинувачення ARD проти IWF взагалі і, зокрема, проти мене є необґрунтованими. Вони не підтверджуються документацією або людьми, які беруть участь у відповідних рішеннях. Отже, я не сумніваюсь, що зовнішні експерти підтвердять мою непричетність як людини, яка майже п’ятдесят років віддала розвитку важкої атлетики.

На період розслідування обов'язки Аяна виконуватиме віцепрезидентка федерації Урсула Папандреа, яка також очолить спеціальну комісію з нагляду та доброчесності. Дорадчий орган займатиметься дослідженням антидопінгової та фінансової звітності установи.

Як відомо:

  • Тамаш Аян очолив Міжнародну федерацію важкої атлетики в 2010 році.
  • P 2000 до 2010 року був членом Міжнародного Олімпійського комітету. До 2005 року був генеральним секретарем Угорського олімпійського комітету.
Категорії