Чи може дитина піти до школи та дитсадка без щеплень. Пояснює Мін'юст

Чи може дитина піти до школи та дитсадка без щеплень. Пояснює Мін'юст

Чи може дитина піти до школи та дитсадка без щеплень. Пояснює Мін'юст Ілюстративне фото, Unsplash

Згідно з українським законодавством, діти, які не отримали профілактичних щеплень не мають права відвідувати дитячі колективи, зокрема школи та дитсадки. У Міністерстві юстиції розповіли, які про винятки з цього правила та про те, якими можуть бути альтернативи.

У відомстві зазначили, що існує перелік обов'язкових профілактичних щеплень, які внесені до календаря щеплень. Станом на кінець 2020 року календар профілактичних щеплень передбачав обов’язкову вакцинацію від 10 хвороб, а у 2022 році планується запровадити вакцинацію проти пневмококової інфекції. Обов'язковими є щеплення від:

  • туберкульозу;
  • поліомієліту;
  • дифтерії;
  • кашлюку;
  • правця;
  • кору.

Попри те, що законом чітко визначено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем, відвідування дитячих закладів не дозволяється, існує виняток: діти, яким не зробили вакцинацію від захворювань через медичні протипоказання можуть відвідувати освітні заклади.

У Мін'юсті пояснили, що відмова допускати дітей до колективів не порушує право на освіту. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. У відомстві наголосили, що всі інші здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, тому існують альтернативні варіанти, зокрема дистанційна освіта або навчання вдома.

Чи можна оскаржити відмову у допуску до дошкільного навчального закладу

У відомстві зазначили, що право на звернення до суду з позовною заявою має кожна людина, утім додали, що судова практика з цього питання доволі однозначна.

"Верховний суд у своєму рішенні зазначив, що вимога про обов’язкову вакцинацію населення проти особливо небезпечних хвороб з огляду на потребу охорони громадського здоров’я, а також здоров’я зацікавлених осіб, є виправданою. Тобто в даному питанні превалює принцип важливості суспільних інтересів над особистими", - пояснили в Мін'юсті.

Висновок Верховного Суду повністю узгоджується з позицією Європейського суду з прав людини. Право особи на відмову від лікування (вакцинації тощо) закінчується там, де починаються інтереси держави у захисті життя та здоров’я всього населення.

Що відомо

  • У 2020 році кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення від дифтерії. Також Центр громадського здоров'я повідомив про вкрай низький рівень вакцинації дітей 6 років — лише 59,7% за минулий рік.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди