Які країни не схвалюють дії своїх урядів щодо боротьби з COVID-19. Дані соціологів

Які країни не схвалюють дії своїх урядів щодо боротьби з COVID-19. Дані соціологів

Опитування
Які країни не схвалюють дії своїх урядів щодо боротьби з COVID-19. Дані соціологів

За результатами щорічного міжнародного опитування, понад половина населення країн світу погоджується з тим, що їхні уряди добре справляються з боротьбою проти COVID-19. Водночас невдоволення діями уряду є особливо високим в Україні, США, деяких раїнах Європи та Південної Америки.

Результати щорічного Міжнародного опитування Геллап показали, що схвалення національних урядів у зв'язку з кризою COVID-19 залишалося незмінно високим протягом всього 2020 р. Проте вкінці року початковий приріст довіри до національного уряду поступово вичерпався, а тепер схвалення дій урядів у боротьбі з пандемією трохи послаблюється.

"Це може бути спричинено помилками та прорахунками влади у сфері врегулювання кризових ситуацій або просто тим фактом, що люди знайомляться з ситуацією пандемії і страх більше не викликає лояльності, або тим, що вони втомилися від обмежень", - зазначають соціологи.

Так, люди в Індії (86% респондентів згодні та повністю згодні з тим, що їхній уряд добре вправляється у цій ситуації) і в Австралії (82%) найбільше задоволені тим, як їхній уряд справлявся з коронавірусом наприкінці 2020 р.

Люди в Азії загалом були задоволені діями своїх урядів щодо коронавірусу. Абсолютна більшість респондентів у В'єтнамі заявляє про те, що вони задоволені своїм урядом під час пандемії. Значна більшість у Республіці Корея, Азербайджані та Малайзії також вважають, що їхні уряди добре управляються з ситуацією.

Громадяни США, Європи та Латинської Америки, навпаки, зараз найбільш критично ставляться до того, як їхні уряди розв’язують проблеми, пов’язані з поширенням коронавірусу. Незадоволеність урядом особливо висока з точки зору управління кризою, викликаною коронавірусом, в Україні (77%), Боснії і Герцеговині, США, Іспанії, Великій Британії – там понад дві третини респондентів повідомляють про незадоволення своїм урядом.

Обмеження на поїздки

Понад три чверті населення країн світу згодні або повністю згодні з тим, що обмеження на поїздки між країнами прийнятні для боротьби з поширенням коронавірусу. П'ята частина опитаних не згодні або категорично не згодні з цим.

Більшість людей в Україні, США та Європі не схвалюють дії уряду щодо боротьби з COVID-19Міжнародна асоціація Геллап

У таких регіонах, як Австралія, Східна Азія, США і ЄС (особливо в західних країнах ЄС) позитивні відповіді досягають понад 80% всіх відповідей (навіть 91% в Австралії). Більш ніж половина жителів України (58%) також схвалюють обмеження на поїздки між країнами як засіб запобігання поширенню захворюваності на COVID-19.

Найменш прийнятними обмеження на поїздки є для населення Близького Сходу, країн Східної Європи і Росії – там до третини респондентів виступають проти розгляду обмежень на поїздки як вдалий захід у боротьбі з хворобою.

Довідка. Міжнародне опитування Геллап в кінці року (Eoy) - щорічна традиція, ініційована та розроблена під головуванням доктора Джорджа Геллапа в 1977 році. У 2020 році воно було проведене в 47 країнах світу. Всього було опитано 44 796 осіб впродовж жовтня-грудня 2020 року методом співбесіди з представницькою вибіркою з приблизно 1000 чоловіків та жінок, або особистим шляхом, телефоном або через інтернет. Похибка опитування становить від + 3-5% на рівні 95% довіри.

Що відомо

  • За результатами останнього оптування "Рейтингу", 39% українців задоволені діяльністю президента Володимира Зеленського у боротьбі з пандемією, а 57% - не задоволені.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди