У Полтаві вшанували пам’ять понад 50 загиблих українських військових

У Полтаві вшанували пам’ять понад 50 загиблих українських військових

У Полтаві вшанували пам’ять понад 50 загиблих українських військових
Суспільне Полтава

У Полтаві вшанували пам’ять понад пів сотні українських військових, які загинули минулоріч у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Серед таких бійців був і наш земляк Максим Хітайлов. Для цього у Свято-Успенському соборі організували панахиду. Згадали і тих військових, які загинули на війні упродовж 2014-2019-го років.

Світлину свого сина Дениса у руках тримає полтавка Олена Синюк. Він загинув на Донбасі у січні 2015-го.

Мати загиблого бійця Олена Синюк
Мати загиблого бійця Олена Синюк. Суспільне Полтава

«Він був не дуже високого зросту, йому казали, що таких ми не беремо, але він намагався доказати їм, що він повинен там служити та, що він гідний того, щоб служити в цих військах. Він пішов у армію хлопцем, але потім прийшов у відпуску й очі такі змужнілі та глибокі, дорослі стали. Він подорослішав за той рік напевно на усе життя», ‒ згадує мати загиблого бійця Олена Синюк.

Крім портрету сина Олени Синюк, у Свято-Успенському соборі Полтави ще зо два десятки світлин. На них – полеглі українські воїни. Більшість і з них загинули торік. Та є й фотографії тих, кого немає в живих з 2014-го. Серед них – Антон Цедік.

Мати загиблого бійця Ольга Цедік
Мати загиблого бійця Ольга Цедік. Суспільне Полтава

«Загинув він у 2014 році, йому щойно виповнилось 27 рочків. Загинув у Іловайському котлі, виходячи з нього. Прийшли вшанувати пам’ять усіх загиблих наших воїнів, які віддали життя за нашу незалежність, за нашу державність. Окремо свого сина», ‒ каже мати загиблого бійця Ольга Цедік.

Пам'ять 56 українських військових вшановують молитвою. Зокрема, і нашого земляка Максима Хітайлова. Він загинув торік на Луганщині. 22-річного бійця поховали у селі Вирішальне Лохвицького району, де він виріс.

Панахида за загиблими бійцями
Панахида за загиблими бійцями. Суспільне Полтава

«Ми просимо Бога, проявляючи свою любов до захисників,у даному випадку до людей, яких ми шануємо, любимо, просимо, щоб Бог був до них милосердний, щоб він їм пробачив їх особисті гріхи, щоб він прийняв їх в оселях, де будуть усі святі люди, де будуть люди чисті серцем перебувати», ‒ каже архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір.

Таку панахиду у Полтаві організовують другий рік поспіль, каже Олег Пустовгар.

«Ми маємо на меті згуртувати православних вірян, громадськість, військовослужбовців для того, щоб вшанувати пам’ять полеглих героїв», ‒ каже представник Українського інституту національної пам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

Панахида за загиблими бійцями
Панахида за загиблими бійцями. Суспільне Полтава

За словами Олега Пустовгара, панахиду за загиблими бійцями у зоні проведення Операції об'єднаних сил планують провести наступного місяця. Тоді вшанують пам'ять тих, хто загинув узимку цього року.

На початок