У Полтавській громаді «Бюджет участі» влаштують за новими правилами: що зміниться

У Полтавській громаді «Бюджет участі» влаштують за новими правилами: що зміниться

У Полтавській громаді «Бюджет участі» влаштують за новими правилами: що зміниться Суспільне Полтава

У Полтавській територіальні громаді конкурс «Бюджет участі» цього року влаштують за новими правилами. Це тому, що раніше він охоплював лише Полтаву, а відтепер долучитися можуть і жителі 55 приєднаних сіл.

Графіка "Бюджет участі 2021"Суспільне Полтава

У Полтавській громаді «Бюджет участі» влаштують за новими прГрафіка "Бюджет участі 2021"авилами: що зміниться

Мікро-, малі та великі проєкти, як і раніше, можна подавати для участі у конкурсі «Бюджет участі» у новоутвореній Полтавській громаді. Їх втілюватимуть в обласному центрі. Щодо сіл, які приєдналися, є нова категорія – «Розвиток сільських територій». Ці проєкти реалізують у старостинських округах. Кожен – не дорожчий за 500 тисяч гривень.

Директорка "Інституту розвитку міста" Тетяна ТатарінаСуспільне Полтава

Директорка "Інституту розвитку міста" Тетяна Татаріна

«В оновленому положенні із партиципаторного бюджетування зазначено, що на проєкти-переможці «Бюджету участі» має спрямовуватися не менше, ніж 0,4% від загального бюджету громади. На наступний рік на ті проєкти, які переможуть 2021 року і будуть реалізовуватися 2022 року, попередньо закладено 20 мільйонів гривень», ‒ повідомила директорка «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна.

«20% з цієї суми будуть переходити на категорію проєктів «Розвиток сільських територій». Інші 80% розподіляються у співвідношенні: 50% на малі, 10% на мікропроєкти і 40% на великі проєкти», ‒ каже головний фахівець проєкту «Бюджет участі» Назар Плохута.

Графіка: голосування за "Бюджет участі 2021"Суспільне Полтава

Графіка: голосування за "Бюджет участі 2021"

А до голосування можуть долучитися не лише жителі Полтави і приєднаних сіл, а й ті, хто працює на території громади чи переїхали із окупованих територій. Голоси віддати можна за необмежену кількість проєктів, каже Назар Плохута.

«Тільки один голос за один, два рази не можна. Зверталися з тим, що кажуть: «Ми проголосували за ці проєкти, бо це поруч, а я ще там беру участь і хочу ще за нього проголосувати. Що мені робити?». На той момент не було такої можливості, а зараз ми даємо вільний вибір», ‒ розповідає Назар Плохута.

Графіка: "Бюджет участі 2021" у ПолтавіСуспільне Полтава

Графіка: "Бюджет участі 2021" у Полтаві

Загалом конкурс у Полтаві влаштовують із 2015. Проєктів-переможців за цей час було 93. Із них 56 поки не реалізували. Зокрема, це усі 26 проєктів, які перемогли торік. Їх мали би втілити цього року, але грошей вистачає лише на ті, що не реалізували із 2016 до 2019. Суму заклали в бюджет громади, за який депутати проголосували на сесії 29 січня.

«Сума 12,5 мільйонів – це 30 проєктів нереалізованих. І ще плюс треба 11 мільйонів, щоби реалізувати проєкти, які перемогли минулого року. Сподіваємося, що нам вдасться закласти ще й цю суму. Станом на зараз ми маємо ще розподілити залишок минулого року – це близько 130–137 мільйонів. Можливо, з цієї суми буде розподіл і спрямовано ці гроші. Або протягом року є ще два механізми – це перерозподіл всередині програм грошей, які не використані, або у випадку перевиконання бюджету», ‒ повідомила депутатка Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

Головний фахівець проєкту "Бюджет участі" Назар ПлохутаСуспільне Полтава

Головний фахівець проєкту "Бюджет участі" Назар Плохута

«Декілька основних причин, чому ті чи інші проєкти не були реалізовані – це політичний вплив на проєкти, тому що деякі депутати минулих скликань мали безпосередній вплив на реалізацію чи не реалізацію проєкта. Потім один із ключових впливів – це комунікація між автором і виконавцем. Тобто, якщо виконавець вносить свої корективи і не повідомляє автора, потім виникають проблеми. Проєкти, які перемогли 2019 року, повинні були реалізуватися 2020. І так, як у нас стався карантин, коронавірус, у нас гроші ці з програми зняли і перенаправили на боротьбу з коронавірусом», ‒ розповів головний фахівець проєкту «Бюджет участі» Назар Плохута.

Що відомо:

  • «Бюджет участі» ‒ це конкурс, на який охочі подають свої ідеї щодо покращення громади. Ті, що наберуть найбільше голосів, отримають фінансування з бюджету для реалізації. За
  • Полтавська міська територіальна громада утворилася після місцевих виборів, які відбулися восени 2020 року. До Полтави приєдналися 55 навколишніх сіл. Площа нової громади понад 500 квадратних кілометрів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди