"За ними не доглядають". Архітектор назвав можливі причини обвалу будинків в Одесі

"За ними не доглядають". Архітектор назвав можливі причини обвалу будинків в Одесі

"За ними не доглядають". Архітектор назвав можливі причини обвалу будинків в Одесі Колаж: odessa.online, Facebook / Школа культури сусідства

Руйнування будівлі колишньої фабрики морозива на вулиці Мечникова в Одесі могли спричинити перепади температури та висока вологість. Утім, це далеко не всі можливі причини, розповів Суспільному архітектор Микола Чепелєв.

За його словами, пам'ятка архітектури могла обвалитися зокрема й через недбале ставлення власника будівлі.

"Ця зима в Одесі – сприятлива до обвалу будівель та окремих елементів. Якщо будівлю не ремонтувати, вона руйнується. Це наслідок того, що за будівлями не доглядають, їх не ремонтують", – пояснив Чепелєв.

Архітектор розповів про причини останніх обвалів будівель в ОдесіФото: Суспільне Одеса

Микола Чепелєв

Чепелєв додав, що наразі в історичній частині Одеси залишилося приблизно п'ять тисяч старих будинків. Утім, які з них можуть обвалитися – "лотерея", запевнив експерт.

"Перші на черзі – закинуті будівлі, які не експлуатуються. Їх доводять до такого стану власники. Далі – будинки, в яких живуть люди, але які перебувають в аварійному чи передаварійному стані", – поділився архітектор.

Архітектор назвав можливі причини обвалу будинків в ОдесіФото: Департамент міського господарства Одеської міської ради

Будівля колишньої фабрики морозива, яка обвалилася вночі 11 лютого.

Микола Чепелєв наголосив, що будівля колишньої фабрики на Мечникова, 15 є пам'яткою архітектури.

"Буде довга історія. Мовляв, він зруйнувався, тому предмета охорони вже немає, і його потрібно виключити зі статусу пам'яток. Думаю, так чи інакше, але це зроблять. Якщо не рішенням профільних управлінь, то за допомогою суду. Потім будинок знесуть, а на його місці зведуть новобудову", – зазначив Чепелєв.

Нагадаємо, 11 лютого на вулиці Мечникова, 15 в Одесі обвалилася частина будівлі закинутого заводу морозива. За інформацією Одеської міськради, під час обвалу ніхто не травмувався. Унаслідок руйнування частково пошкоджено три павільйони.

У міській раді заявили, що власником будинку є громадянин Греції Іоаніс Драгіс. Йому також належить будівля на Деволанівському узвозі, 11. В обох випадках, за словами заступника директора департаменту міського господарства Одеської міськради Віталія Цуркана, причиною стало недбале ставлення до своєї власності.

Архітектор назвав можливі причини обвалу будинків в ОдесіФото: Суспільне Одеса

Закинута будівля на Деволанівському узвозі, яка обвалилася 3 лютого.

Також нагадаємо, 3 лютого на Деволанівському узвозі, 11 обвалився закинутий будинок, яким також володіє Іоаніс Драгіс. За офіційною інформацією, там ніхто не мешкав. Натомість кореспонденти Суспільного, які були на місці під час обвалу, поспілкувалися з безпритульними людьми. Їм вдалося вибігти з дому за декілька хвилин до руйнування.

Суспільне готове надати право власнику будівлі або його представникам висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше