Європол затримав хакерів, які викрали 100 мільйонів доларів у криптовалюті

Європол затримав хакерів, які викрали 100 мільйонів доларів у криптовалюті

Європол затримав хакерів, які викрали 100 мільйонів доларів у криптовалюті
. АР

Європейське поліцейське управління затримало 10 хакерів за підозрою у викраденні 100 мільйонів доларів у криптовалюті в низки знаменитостей через злам SIM-карт.

"Напади, організовані цією злочинною бандою, були спрямовані на тисячі жертв протягом 2020 року, серед яких інтернет-інфлюенсери, зірки спорту, музиканти та їхні сім'ї. Вважається, що злочинці викрали у них понад 100 мільйонів доларів США в криптовалютах після того, як незаконно отримали доступ до їхніх телефонів", - повідомили у пресслужбі управління.

Як пояснили в Європолі, хакери отримували доступ до SIM-карт жертв та отримували контроль над їхніми обліковими записами. Таким чином зловмисники мали можливість викрасти гроші, криптовалюту та особисті дані.

Також затримані отримували доступ до акаунтів своїх жертв у соціальних мережах, а отже могли надсилати повідомлення від їхнього імені та робити публікації.

"Цей тип шахрайства відомий як „обмін SIM-картками” (sim swapping). Він передбачає, кіберзлочинці перехоплюють номер телефону жертви, по суті деактивуючи їхню SIM-карту, та переносять обраний номер SIM-карту, що належить члену злочинної мережі", - пояснили у відомстві.

Як відзначається, розслідування тривало рік за участі поліції Великої Британії, США, Бельгії, Мальти та Канади.

Для того, щоб уникнути подібного шахрайства у Європолі рекомендують регулярно оновлювати програмне забезпечення пристроїв, не відповідати на підозрілі листи та не передавати особисту інформацію телефоном. Також відомство радить обмежити обсяг персональних даних, якими людина ділиться в інтернеті, використовувати двофакторну автентифікацію для своїх облікових записів та не пов'язувати номер телефону з конфіденційними обліковими записами.

Що відомо

  • Кіберполіція викрила транснаціональне угруповання хакерів, яке розповсюджувало найнебезпечніший у світі комп’ютерний вірус "EMOTET" через електронні документи із застереженням від поширення COVID-19.
  • Міністерство цифрової трансформації та координатор проєктів ОБСЄ в Україні запустили освітній серіал "Основи кібергігієни" для держслужбовців. Після перегляду всіх серій та фінального тестування кожен отримає сертифікат.
На початок