Як виявити потенційного зловмисника та убезпечити себе. Розповідає полковник МВС

Як виявити потенційного зловмисника та убезпечити себе. Розповідає полковник МВС

Ексклюзивно
Як виявити потенційного зловмисника та убезпечити себе. Розповідає полковник МВС Ілюстративне фото, Unsplash

Полковник МВС у відставці Валерій Равлюк в ефірі Українського радіо розповів, як серед сотень знайомих з’ясувати, хто потенційно може бути схильним до злочину та як убезпечити себе від злочинців.

Категорії злочинців: "ні любові, ні суму, ні жалю"

Психологія злочинця, говорить Валерій Равлюк, відрізняється від психології нормальної людини. Однак, слід пам’ятати, що ніхто порушником закону не народжується.

“Людина стає такою в результаті несприятливих моральних умов формування її особистості. І злочинець легко піде на порушення Закону, щоби досягти кінцевої мети – легкого заволодіння чужими коштами. Йому легше не працювати з 8-ї до 16-ї за 250 гривень, а легше – за цей же час заволодіти вдесятеро більшою сумою і на неї жити місяць чи тиждень, задовольняти свої потреби", - розповідає полковник.

Бажання швидкого збагачення за допомогою порушення закону фахівці називають "афективною злочинністю". Равлюк виділяє в окрему категорію злочинців, які мають психічні вади.

"Поняття – "маніакальна злочинність", це коли особа дійсно має якусь маніакальну ваду в здоров’ї, відхилення від психіки – без усіляких зовнішніх чинників, присутній такий стан – він постійно бажає скоювати протиправні дії. Однак, для визначення та подальшого лікування такого стану потрібно провести стаціонарні дослідження такої людини”, - пояснює експерт.

Якщо говорити про узагальнений портрет злочинця, тут Валерій Равлюк називає кілька типів.

"Найважча категорія насильницького типу злочинності, це – хулігани, ґвалтівники, вбивці. Ця категорія має узагальнену рису – егоїзм, що часто переходить в егоцентризм, при якому поведінка особи підкоряється виключно під його особисті інтереси, бажання та хтивість", - говорить Равлюк.

За його словами, інша категорія злочинців зневажає думки про себе суспільства, зокрема, батьків, бабусь, дідусів, родичів і т.д. Ще окрема категорія, розповідає він, це люди з низьким порогом емпатії.

"Людині все одно, яким чином скоєно злочин: чи забрав він останні гроші, чи вбив, позбавив життя. Жалю тут не виникає. І четвертий тип – "афективний" характер поведінки – коли людина вчиняє злочин у стані: "Треба зараз. Негайно. Мені так захотілось. Вважаю, що так правильно", - додає Равлюк.

Експерт зазначив, що багато злочинів вчиняється у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, адже вони занижують почуття та рівень усвідомлення відповідальності.

Як виховати законослухняну людину

Виховуючи дитину, не треба забувати, каже правник, що батьки – це для неї дзеркало. І те, що бачить дитина в родині, вона переносить все у свій реальний світ.

"Але з дітьми обов’язково треба обговорювати "межі поведінки" - що можна, що заборонено, з урахуванням вікової категорії дитини. І жодним чином не карати дитину тілесно – це викликає виникнення в дитині агресії відповідно до слабших чи молодших неї. Дитина має право на помилки. І не залишайте за увагою будь-яку проблему чи питання дитини, знайдіть час обговорити цей момент. Якщо дитина не почує роз’яснення та не отримає відповіді – вона піде шукати відповіді в іншому напрямку", – зазначає полковник.

Як убезпечити себе від злочинців

Наостанок експерт розповів, як люди можуть запобігати злочинам відносно себе. Перше: в темний час доби не ходити поодинці, уникати погано освітлених вулиць та місць, глухих, безлюдних місць.

"І якщо напав грабіжник, і сили явно не на вашу користь – віддайте ту сумку. Ваші життя і здоров’я – на першому місці", - наголошує Равлюк.

Він також радить бути розважливим у нових знайомствах, а в людних місцях не демонструвати наявну при собі кількість грошей.

"Навіть, якщо ви безпечно дісталися до свого дому, дивіться уважно, хто стоїть біля під’їзду чи намагається разом з вами зайти, і якщо не впевнені, то чи попросіть родичів вас зустріти, чи дочекайтеся знайомих, щоб разом зайти у під’їзд. Бережіть своє здоров’я та життя!", - підсумував експерт.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди