У Кам’янці-Подільському секретарем міськради обрали Сергія Самсонюка. Що про нього відомо

У Кам’янці-Подільському секретарем міськради обрали Сергія Самсонюка. Що про нього відомо

У Кам’янці-Подільському секретарем міськради обрали Сергія Самсонюка. Що про нього відомо Колаж: Суспільне. Поділля.

На пленарному засіданні сесії Кам’янець-Подільської міської ради, що відбулася 9 лютого, депутати з третьої спроби таки проголосували за кандидатуру секретаря міськради. Ним було обрано позафракційного депутата, який "зайшов" до ради від політичної партії «Слуга народу», Сергія Самсонюка.

Про це Суспільному стало відомо з онлайн-трансляції сесії Кам’янець-Подільської міської ради.

Кандидатуру Сергія Самсонюка на посаду секретаря Кам’янець-Подільської міськради було запропоновано депутатом Сергієм Ведерніковим, якого теж було обрано від партії «Слуга народу» і який у раді наразі також є позафракційним.

Пропозицію висунути кандидатом на посаду секретаря міськради Сергія Самсонюка також згодом внесли і 20 депутатів, які, здебільшого, входять до групи «Ми – кам’янчани».

За результатами таємного голосування, кандидатуру Сергія Самсонюка на посаду секретаря міськради підтримав 21 депутат. Проти проголосувало 12 депутатів, ще двоє утрималося.

«Згідно протоколу лічильної комісії, до списків виборців було включено 38 депутатів та міського голову. У голосуванні взяло участь 36 депутатів та міський голова. Два бюлетеня для голосування залишилося невикористаних та два визнані недійсними. У голосуванні взяло участь 36 депутатів та міський голова», - оголосив протокол лічильної комісії депутат Борис Цвігун.

Його депутати затвердили, підтримавши 20 голосами.

Після оголошення результатів голосування та затвердження протоколу лічильної комісії, депутати від фракцій «Європейська солідарність», «За майбутнє» та «За конкретні справи» привітали Сергія Самсонюка з обранням секретарем міської ради та запропонували, аби він зайняв місце у президії міської ради. Натомість міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко висловився: «Почекайте ще, хлопці, щоб не завчасно то було».

Після слів міського голови, Сергій Самсонюк взяв слово, в якому зауважив, що готовий працювати для консолідації усіх політичних сил, представлених у Кам’янець-Подільській міській раді, якщо міський голова не скористається своїм «правом вето» та не заветує рішення щодо обрання його секретарем міськради.

Досьє

Сергій Самсонюк

 • Народився 18 лютого 1971 року.
 • Освіта вища.
 • Безпартійний.
 • Директор ТОВ «Поділля метал».
 • Зареєстрований у селі Липи Кам’янець-Подільського району, фактично проживає у Кам’янці-Подільському.
 • На місцевих виборах у жовтні 2020 року був обраний до Кам’янець-Подільської міської ради від політичної партії «Слуга народу». Позафракційний.
 • З 2015 до 2020 року був депутатом Кам’янець-Подільської районної ради від політичної партії «За конкретні справи».
 • На парламентських виборах 2006 року був зареєстрований кандидатом у народні депутати України та включений до виборчого списку Соціалістичної партії України під № 164. На той час Сергій Самсонюк був головою спостережної ради закритого акціонерного товариства «Кам’янець-Подільськпостач-центр». Також він був членом Соціалістичної партії України та очолював Кам’янець-Подільську міську організацію цієї партії.

Остання декларація Сергієм Самсонюком, як депутатом Кам’янець-Подільської районної ради, була подана у травні 2020 року.

Згідно цієї декларації за 2019 рік, Сергій Самсонюк працював директором ТОВ «Поділля метал», ТОВ «Яр-Косиковецький» та ТОВ «Енігма-2019».

У власності Сергія Самсонюка, згідно декларації, перебуває земельна ділянка площею 2000 кв.м у селі Чабанівка Кам’янець-Подільського району та 12,25% квартири площею 262,4 кв.м у Кам’янці-Подільському.

Дружина Сергія Самсонюка Олена володіє земельними ділянками площею 1721 кв.м у селі Колибаївка та площею 2000 кв.м у селі Чабанівка Кам’янець-Подільського району.Також їй належить 4,25% квартири площею 262,4 кв.м у Кам’янці-Подільському.

На Сергія Самсонюка, згідно його декларації, у 2019 році було зареєстровано право власності на легковий автомобіль «Volvo ХС70», 2008 року випуску.

Корпоративні права у кількох ТОВ-ках зареєстровані як на самого декларанта, так і на його дружину Олену:

 • ТОВ «Парк розваг Поділля» – 50% належить Олені Самсонюк (у грошовому виразі - 750 тисяч гривень)
 • ТОВ «Хеппі піпл зірочка» – 50% належить Олені Самсонюк (у грошовому виразі - 500 тисяч гривень)
 • ТОВ «Яр-Косиковецький» – 50% належить Олені Самсонюк (у грошовому виразі - 500 тисяч гривень)
 • ТОВ «Поділля метал» – 50 % належить Олені Самсонюк (у грошовому виразі - 8 мільйонів гривень)
 • ТОВ «Мережа розваг» - 50% належить Олені Самсонюк (у грошовому виразі – 3,2 мільйони гривень)
 • ТОВ «Хеппі піпл-2020» - 50% належить Олені Самсонюк (у грошовому виразі –500 тисяч гривень)
 • ТОВ «Північне К»– 25% належить Сергію Самсонюку (у грошовому виразі - 140 тисяч гривень), а ще 75% - Олені Самсонюк (у грошовому виразі – 410 тисяч гривень)
 • ТОВ «Енігма 2019» – 80% належить Сергію Самсонюку (у грошовому виразі – 640 тисяч гривень).

У 2019 році доходи подружжя склали понад 1,8 мільйона гривень:

 • заробітна плата, отримана Сергієм Самсонюком за основним місцем роботи у ТОВ «Поділля метал» - 56 400 гривень;
 • дохід декларанта від зайняття підприємницькою діяльністю – 1 198 220 гривень
 • дохід Олени Самсонюк від зайняття підприємницькою діяльністю – 621 450 гривень

У 2019 році подружжя Самсонюків брало кредити в ПАТ «Альфа Банк» - Сергій Самсонюк на суму понад 600 тисяч гривень, а Олена Самсонюк на суму майже 400 тисяч гривень.

Політичний експерт Віктор Міщишин називає ситуацію, що склалася у Кам'янець-Подільській міській раді "горе переможця". Фото: ФБ-сторінка Віктора Міщишина.Фото: ФБ-сторінка Віктора Міщишина.

Політичний експерт Віктор Міщишин називає ситуацію, що склалася у Кам'янець-Подільській міській раді "горе переможця". Фото: ФБ-сторінка Віктора Міщишина.

За словами політолога, політичного експерта з Кам’янця-Подільського Віктора Міщишина, мський голова і справді має право не підписати рішення про обрання секретаря міської ради, утім, каже, це означатиме поглиблення протистояння у міськраді і буде «шляхом в нікуди».

«Я б назвав ситуацію, яка склалася наразі у Кам’янець-Подільській міськраді, як «горе переможця». Вдало проведена у місті виборча кампанія політичною силою ВО «Свобода», яка привела до влади свого міського голову та одну із найчисельніших фракцій, призвела до так званого «головокружіння» від отриманої перемоги. Але поводити себе переможцями, коли у раді голоси розділилися навпіл, було передчасним. Більше того, у самій раді чи не на першому пленарному засіданні стався розкол у фракції «Слуга народу», яка мала стати «союзником» «свободівців» та міського голови Михайла Посітка. Утім, щось пішло не так… Після того, як фракцію «Слуг народу» покинуло троє найвпливовіших депутатів на чолі із Сергієм Ведерніковим, останній отримав так би мовити «золоту акцію», яка й дала йому можливість «просунути» свого колегу Сергія Самсонюка на посаду секретаря міської ради. Звісно, з таким секретарем Михайлові Посітку працювати буде вкрай некомфортно. Зараз у Кам’янець-Подільській міській раді ми спостерігаємо класичний, утім найгірший варіант конфлікту – розділення ради на два «табори», причому, в залежності від ситуації, голосів може бути більше як в одної, так і в іншої сторони. Більшості наразі немає ані у міського голови, ані в опозиції, яка гуртується навколо конкурента Михайла Посітка на виборах міського голови, колишнього народного депутата Володимира Мельниченка. Причому апаратний досвід більшості депутатів з групи «Ми – кам’янчани» грає не на користь міського голови та його команди. А спроба залучити до політичних процесів у раді вулицю, що відбувалося сьогодні перед пленарним засіданням сесії, не призводить до бажаних результатів. Навпаки, використання вуличних протестів – це як підпис міського голови та його команди у власному безсиллі», - коментує ситуацію, що склалася у Кам’янець-Подільській міській раді політолог Віктор Міщишин.

Пленарне засідання сесії Кам’янець-Подільської міської ради продовжиться 10 лютого. Депутати спробують обрати заступників міського голови та керуючого справами міськвиконкому. Розгляд цього рішення уже почали 9 лютого. Михайло Посітко запропонував обрати заступників та керуючого міськвиконкомом, проголосувавши за усі кандидатури одним рішенням міської ради. Утім, Сергій Ведерников запропонував за кожну кандидатуру заступника та за кандидатуру керуючого справами виконкому голосувати окремо. Голова депутатської групи «Ми – кам’янчани» та депутат фракції «Європейська солідарність» Василь Копильник запропонував оголосити перерву для обговорення спільної позиції керівників фракцій. Після цього Михайло Посітко оголосив перерву пленарного засідання до ранку 10 лютого.

Що відомо

 • У Кам’янці-Подільському 9 грудня під час пленарного засідання другої позачергової сесії міської ради восьмого скликання депутати мали розглянути кадрові питання. Міський голова Михайло Посітко першим з кадрових питань запропонував обрати секретарем Кам’янець-Подільської міської ради депутатку Ірину Шелепницьку, яка цьогоріч була вдруге обрана до міськради від партії ВО «Свобода».
 • Перед таємним голосуванням за запропоновану кандидатку, голова депутатської групи «Ми – кам'янчани» Василь Кобильник заявив, що депутати з цієї групи не братимуть участі у голосуванні за запропоновану міським головою кандидатуру секретаря міськради.
 • Таємне голосування за кандидатуру секретаря Кам’янець-Подільскої міської ради 9 грудня завершилося викликом поліції. Михайло Посітко повідомив, що під час проведення голосування відбулося грубе порушення регламенту роботи міської ради.
 • Чергова спроба обрати секретаря Кам’янець-Подільської міської ради, заступників міського голови та старост відбулася 16 грудня, під час продовження другої позачергової сесії міськради, але знову безрезультатно. Тоді міський голова Михайло Посітко заявив, що знімає запропоновану ним кандидатуру Ірини Шелепницької на посаду секретаря та пригрозив депутатом розпуском міськради.
 • Напередодні сесії, що відбулася 9 лютого, Михайло Посітко представив кандидатів на посади секретаря, заступників та старост громаді. За словами Ірини Шелепницької, яка наразі є начальницею відділу інформаційної діяльності, взаємодії з органами влади та інститутами громадянського суспільства апарату виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради, на посаду секретаря міськради запропонували кандидатуру Аракела Межлумяна, на посаду першого заступника міського голови – Анатолія Бевза. Заступником з гуманітарних питань Михайло Посітко пропонує обрати Юрія Дужева, а з питань житлово-комунального господарства – Дмитра Пульмановського. На посаду керуючої справами міськвиконкому пропонується Вікторія Ільчишена.
 • На пленарному засіданні сесії, яка відбулася у міській раді 9 лютого, депутати не підтримали кандидатуру Аракела Межлумяна, депутата від партії "Слуга народу", якого запропонував міський голова Михайло Посітко.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди