На Новгород-Сіверщині планують відбудувати 300-річний храм, який збудував Іван Мазепа

На Новгород-Сіверщині планують відбудувати 300-річний храм, який збудував Іван Мазепа

На Новгород-Сіверщині планують відбудувати 300-річний храм, який збудував Іван Мазепа Суспільне Чернігів

Відреставрувати та відновити церкву в Дігтярівці, яку будував Іван Мазепа – про такі наміри розповів предстоятель Православної церкви України Митрополит Єпіфаній.

Храм Покрови Богородиці на Новгород-Сіверщині збудували триста років тому. Церква пережила кілька війн. А в 50-60-х роках минулого сторіччя її розвалили комуністи. Наразі збереглися лише стіни центральної частини храму.

Зі здобуттям незалежності України церкву намагалися відновити. В 2009 році гроші на відбудову храму дала українська діаспора в Канаді та Америці. Тоді розробили повний проєкт і розпочали реставрацію церкви. Встигли відновили п’яту частину колишнього храму. У 2011-2012 роках будівельники встановили риштування у центральній частині та зробили тимчасове покриття на духу та куполі, яке з часом зірвало вітром.

У 2014 році фінансування припинилось. Діаспора почала збирати гроші на допомогу українським бійцям. Тепер відновити храм прагне Православна церква України, розповідає протоієрей Роман Кіник.

"Храм має надзвичайно важливу цінність, і велику цінність не тільки для церкви, а й для української держави. В свій час, ще за президентства Ющенка, він був пам’яткою національного значення. За часів президентства Януковича його перевели, і він на даний час є пам’яткою архітектури місцевого значення", – розповів протоієрей Роман Кіник.

Коли роботи розпочнуться поки не відомо.

Читайте також

У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького

У храм на Львівщині, де зібрані мощі понад 700 святих, тепер можна здійснити онлайн-екскурсію

Куди піти дивитись сучасне мистцетво: виставкові простори в Україні

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше