Агенція ОТГ Прикарпаття пропонує підтримати розвиткові проєкти громад

Агенція ОТГ Прикарпаття пропонує підтримати розвиткові проєкти громад

Агенція ОТГ Прикарпаття пропонує підтримати розвиткові проєкти громад Суспільне Карпати

Агенція ОТГ Прикарпаття звертатиметься до Міністерства розвитку громад і територій України з проханням на рівні міжвідомчої комісії проаналізувати відбір проєктів на регіональному рівні, які потрапили в перелік до фінансування Державним фондом регіонального розвитку.

Про це Суспільному Карпати повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

Зі 166 поданих цьогоріч проєктів комісія при Івано-Франківській облдержадміністрації відібрала до фінансування на місцевому рівні 14 ініціатив.

"Замість розвиткових проєктів – "проєкти однієї платіжки", - так характеризує відбір цих ініціатив Мельничук. Більшість із цих проєктів, за його словами, не мають розвиткового спрямування. А саме це є однією з головних умов конкурсного відбору.

"Розвиткові проєкти – це такі, які або заробляють гроші, тобто створюють додану вартість, робочі місця, можливості для наповнення місцевих бюджетів. Або це ті, які економлять кошти для місцевих бюджетів, тобто створюють умови для економічного зростання. Власне, для чого й був створений Державний фонд регіонального розвитку, - зауважив Ігор Мельничук.

Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття додає, що є й нерозвиткові проєкти. Тобто ті, які, навпаки, "проїдають" кошти місцевих бюджетів, стають додатковим навантаженням. І ці проєкти переважно не мають соціально-економічного впливу, крім точкових моментів у короткостроковій перспективі.

"Дуже популярний проєкт з відбудови соціальної інфраструктури. Ми називаємо такі "проєктами однієї платіжки". Тобто назва проєкту дорівнює назві об’єкту. Це може бути капітальний ремонт, заміна дахів чи вікон у якійсь школі. Або будівництво нового садка у селі, де через 30 або 40 років, можливо, так станеться, що й дітей уже не буде, бо роботи зараз немає", - зазначив Ігор Мельничук.

Такі проєкти і потрапили до переліку відібраних комісією при облдержадміністрації, зауважує виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття. Натомість, справді розвиткові проєкти залишилися поза увагою. Такими в Агенції вважають, зокрема, проєкти Білоберізької і Рожнівської об’єднаних територіальних громад. У першій з них подавали проєкт, який передбачає створення деревообробного кластеру, в іншій планували за сприяння Державного фонду регіонального розвитку на покрівлях трьох освітніх закладів встановити сонячні панелі. Зекономлені внаслідок цього кошти у Рожнівській громаді хотіли витрачати на розвиток цих же освітніх установ.

"Вони як мінімум мільйон за електрику у рік платять. Якщо їм вдасться ці гроші економити, то чому їх не інвестувати в ту ж саму енергоефективність? – запитує Ігор Мельничук. – Такі моделі є, на мою думку, якісними. Їх варто було би підтримати".

Агенція ОТГ Прикарпаття пропонуватиме Міністерству розвитку громад і територій підтримати розвиткові проєкти області.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди