Науковці з чеського університету Палацького розробили альтернативний метод збору біологічного матеріалу для проведення тестування на COVID-19.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Інновація під назвою Gargtest була розроблена науковцями Інституту молекулярної та трансакційної медицини університету Палацького. Під час її розробки дослідники використали досвід розробок медичних засобів для хворих на рак.
"Людям із певними видами раку, зокрема щитоподібної залози, складніше робити мазок із носогорла. Тому ми почали розробляти тест, який би був менш дискомфортним. І ці напрацювання увійшли в основу нашого тесту на ковід, – розповіла Владимира Коуделакова, дослідниця Інституту молекулярної та трансакційної медицини університету Палацького.
Для того, аби скористатися новим тестом, необхідно прополоскати горло протягом 30 секунд та сплюнути воду у контейнер зі спеціальним порошком, який стабілізує зразки COVID-19 та дозволяє зберігати їх до двох тижнів за кімнатної температури.
Тест не дозволяє отримати результат "на місці". Для того, аби визначити наявність коронавірусу контейнер зі зразками необхідно здати до лабораторії. Точність виявлення вірусу не відрізняється від тестів, у яких збір біологічного матеріалу здійснювався за звичайною методикою.
Наразі альтернативний тест продається в аптеках Праги та чеського міста Оломуць, де розташований університет Палацького. Новою розробкою вже встигли скористатися кілька тисяч людей.
Що відомо
- Ізраїльські вчені розробляють тест на COVID-19, який визначає наявність вірусу за 10 секунд та коштує близько 8 гривень.
- Науковці інституту молекулярної біології та генетики Національної академії наук України розробили тести, які здатні виявити коронавірус COVID-19. Вони відрізняються від китайських, однак мають високу точність.
- Україна готується до оновлення протоколу тестування на COVID-19 і закупівлі нових швидких тестів за методикою виявлення антигену.