У Косівській територіальній громаді, що на Прикарпатті, відкрили інтерактивний музей косівської кераміки. Цей проєкт має популяризувати культурну спадщину Карпатського регіону, пишуть в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.
Такий музей реалізували у межах проєкту "Інтерактивний музей – популяризація традицій косівської кераміки шляхом модернізації частини експозиції Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини". Проєкт став одним із переможців Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад у 2020-му році.

У музеї створили інтерактивну експозицію, яка ознайомлюватиме відвідувачів з історією косівської кераміки. Атракцію відкрили в одному із залів місцевого музею. Його оснастили сучасним обладнанням та ігровими модулями.
"Для нас проєкти, що популяризують культурну спадщину Карпатського регіону, дуже важливі, адже про традиції, ремесла нашого краю повинні знати не тільки в Україні. Сьогодні про косівську кераміку говорять як про туристичний символ Гуцульщини, і її навіть внесено до Репрезентативного списку нематеріальної художньої спадщини людства ЮНЕСКО. Ми повинні пишатись цим та об’єднувати сили для єдиної цілі – розвитку та промоції унікальності Карпат", - сказала виконавча директорка Єврорегіону "Карпати-Україна" Галина Литвин.

До слова, проєкт фінансується за гроші із обласного бюджету. До того ж, це перша в Україні виставка кераміки, яка постійно працюватиме, а також є частково адаптованою для людей зі складними порушеннями зору.
Що відомо
- В ногу з часом: гончар Сергій Дутка створює сучасну косівську кераміку
- Косівська мальована кераміка увійшла до репрезентативного списку ЮНЕСКО. Таке рішення ухвалила сесія комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини людства. Вона розпочалася 12 грудня у місті Боготі, столиці Колумбії
- Мисткині, ініціаторці внесення до списку ЮНЕСКО косівської кераміки Марії Гринюк вручили відзнаку "Заслужений діяч мистецтв України"